Epic Games musi zwrócić graczom „Fortnite” 245 milionów dolarów za niechciane opłaty, zasady FTC


(Zdjęcie: Neilson Barnard/Getty Images)
SOUTH PASADENA, CA — 23 kwietnia: 11-letni Ansel, syn fotografa, gra w Fortnite z udziałem Travisa Scotta Presents: Astronomical 23 kwietnia 2020 r. w South Pasadena w Kalifornii.

Epic Games, twórcy popularnej gry typu battle royale Fortnitezostały nakazane przez Federalną Komisję Handlu (FTC) do zwrotu graczom 245 milionów dolarów.

Orzeczenie zostało ujawnione we wtorek, 14 marca, mówiąc, że kary te dotyczą wykorzystywania „ciemnych wzorców” w celu zwabienia klientów do dokonywania niepożądanych lub nieautoryzowanych transakcji.

Hitowa gra dla różnych graczy

Fortnite jest obecnie jednym z największych nazwisk w grach wideo, ale zaczął jako tytuł wczesnego dostępu w 2017 roku. Według GameRant gra reprezentuje cały podgatunek battle royale w oczach wielu graczy ze względu na jej ciągły strumień crossoverów popkultury i powszechna dostępność na kilku platformach.

Warto zauważyć, że tę przebojową grę można teraz pobrać na telefony komórkowe, komputery i konsole, takie jak PS4, PS5, Xbox One i Xbox One S.

Dzięki milionom dolarów miesięcznej sprzedaży w grach, Epic Games może nadal pompować duże bezpłatne aktualizacje do Fortnitektóre z kolei pomagają w rozwoju gry.

Zakończenie zapytań

Przychody z darmowej strzelanki Epic Games, Fortnitegwałtownie wzrosły, przyciągając uwagę organów nadzorujących finanse i konsumentów w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

FTC nakazała firmie Epic Games zapłacenie ponad 520 milionów dolarów w ramach ugody z zeszłego roku związanej z agresywną taktyką biznesową firmy i brakiem ochrony prywatności młodszych graczy. To była kulminacja dochodzeń w sprawie działalności firmy w USA.

Decyzja o odszkodowaniu w wysokości 245 milionów dolarów podjęta niedawno przez FTC jest częścią szerszej ugody. Odnosi się to do używania przez Epic Games „ciemnych wzorców” w grze Fortnite które miały skłonić użytkowników do naliczenia nieoczekiwanych opłat.

Przeczytaj także: „Fortnite” x „Resident Evil” już wkrótce? Nadchodzą skórki postaci Leaks Claim od CAPCOM

„Mroczny wzór”

Zgodnie z orzeczeniem „sprzeczne z intuicją, niespójne i mylące” układy przycisków, które ułatwiały użytkownikom omyłkowe wydawanie pieniędzy w Fortnite jednym naciśnięciem przycisku były częścią „ciemnego wzoru” używanego przez twórcę gier wideo.

Raporty wskazują, że FTC oskarżyła również Epic Games o odwet na graczach, którzy protestowali przeciwko błędnym zarzutom, blokując konta tych graczy, utrudniając im grę.

Epic Games nie może wykorzystywać ciemnych wzorców ani „w inny sposób obciążać konsumentów bez uzyskania ich zgody” i musi wydać 245 milionów dolarów na zwrot kosztów klientom, którzy zostali niewłaściwie obciążeni.

Niedawna decyzja FTC powinna być doskonałą wiadomością dla klientów, którzy znaleźli się w obliczu stosu nieoczekiwanych opłat za V-dolce po tym, jak oni lub ich dzieci wskoczyli online na kilka gier w Fortnite.

Ponieważ Epic Games nie może już polegać na oszukańczych metodach zwiększania zysków, można mieć nadzieję, że deweloper skupi się na tworzeniu Fortnite usługa, za którą ludzie będą celowo płacić.

Przeczytaj także: Sklep Epic Games zapewnia twórcom gier wideo narzędzia do samodzielnego publikowania

Trisha Andrada

ⓒ 2023 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.

Źródło : https://www.techtimes.com/articles/288984/20230315/epic-games-refund-fortnite-players-245-million-unwanted-charges-ftc.htm