Ekstrakt z Guayusa wykazuje tendencję do lepszych wyników w próbach z użyciem gry wideo Fortnite


Nowe badanie zostało opublikowane w Journal of Clinical and Translational Research​. Była to praca badaczy związanych z Uniwersytetem Memphis w Tennessee.

W badaniach wykorzystano markowy ekstrakt AmaTea guayusa firmy Applied Food Sciences. AFS był jednym z fundatorów badania, chociaż naukowcy stwierdzili, że firma nie miała nic do powiedzenia w kwestii projektu badania ani analizy danych.

Złożone czynniki e-sportowe

Badacze stwierdzili, że biegłość w grach wideo to wieloczynnikowy problem badawczy. Obejmuje zdolność jednostki”myśleć i rozumować abstrakcyjnie oraz rozwiązywać problemy samodzielnie lub jako członek grupy” wykorzystując umiejętności indukcyjne, świadomość przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową i coś, co naukowcy nazwali „kompetencjami społecznymi”.

Guayusa to gatunek ostrokrzewu pochodzący z Amazonii. Tradycyjnie spożywano ją jako herbatę parzoną z liści rośliny, które mają naturalną zawartość kofeiny, ale która wydaje się działać inaczej niż inne produkty zawierające kofeinę. AmaTea, oprócz kofeiny, zawiera kwas chlorogenowy i rutynę jako główne składniki i wykazano, że indukuje większe skupienie umysłu bez zdenerwowania, jakiego doświadczają niektóre osoby przy wysokim spożyciu kofeiny.

Wcześniejsze badania AFS nad tym składnikiem koncentrowały się na zmianach chemicznych w mózgu. Zmiana neuroprzekaźników

Wstępne badania na modelu gryzonia wykazały umiarkowany wzrost noradrenaliny, 5-hydroksytryptaminy, histaminy, acetylocholiny i dopaminy w porównaniu z placebo.Źródło : https://www.nutraingredients-usa.com/Article/2022/04/19/guayusa-extract-shows-trend-toward-better-results-in-trial-using-fortnite-video-game