Dzięki magii Disneya Fortnite jest gotowy na podbój metaświata

WSTĘP: Odkryj ewolucję Fortnite i bezprecedensową współpracę pomiędzy Disneyem i Epic Games w celu zbudowania rewolucyjnego wszechświata rozrywki.

Fortnite: gra w ciągłej ewolucji

Fortnite jest znany przede wszystkim jako strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, w której 100 graczy walczy przeciwko stale kurczącej się wirtualnej wyspie, aby zostać ostatnim ocalałym. Gra słynie z zabawnego maksymalizmu i zachęca graczy do przebierania się w niestandardowe „skórki”, zdobywane w trakcie rozgrywki lub kupowania ich w lukratywnym wirtualnym sklepie Epic. Z biegiem lat Fortnite przekształcił się w coś więcej niż tylko samodzielną grę. Psychodeliczne wydarzenia sezonowe, koncerty Travisa Scotta i tworzone przez użytkowników światy piaskownicy wskazywały na wielkie plany na przyszłość gier.

Powstanie Fortnite’a

W 2023 r. zainteresowanie grą ponownie wzrosło – w listopadzie zeszłego roku połączyło się z nią 100 milionów osób. To, co kiedyś uważano za prostą grę typu Battle Royale, przekształciło się w platformę lub rynek oferujący nowe gry i różnorodność treści, jakiej nigdy wcześniej nie widziano. Ogłoszenie współpracy pomiędzy Disneyem i Epic Games stanowi nowy impuls dla tej ewolucji.

Disney inwestuje w Fortnite

Disney zainwestował 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, aby wspólnie pracować nad „wszechświatem rozrywki”, obejmującym gry i zakupy Disneya. To partnerstwo stanowi dla Disneya szansę na wykorzystanie infrastruktury technologicznej Epic Games i natychmiastowe dotarcie do miesięcznej bazy graczy Fortnite.

Korzyści dla Disneya

Disney musi wykorzystać doświadczenie Epic Games w zakresie płynnej rozgrywki online dla wielu graczy. Ta współpraca pozwoli jej poszerzyć grono odbiorców poza zwykłe strzelanki Fortnite i natychmiast uzyskać dostęp do 100 milionów miesięcznych graczy, bez konieczności tworzenia własnej społeczności graczy.

Gospodarka Fortnite w służbie współpracy Disneya

Model biznesowy Fortnite, oparty na zakupach w aplikacji i partnerstwie w zakresie licencjonowania marek, ma kluczowe znaczenie dla powodzenia współpracy z Disneyem. Skórki postaci z takich marek jak Gwiezdne Wojny i Marvel już się sprawdziły, a gracze prawdopodobnie będą chcieli zebrać swoje ulubione postacie i wyświetlić je na awatarach Fortnite.

Przyszłość metaświata

Mimo że Meta (dawniej Facebook) próbowała na nowo odkryć siebie jako metaświat, wydaje się, że podeszła do problemu od tyłu. Próbując skupić się na rzeczywistości wirtualnej, Meta przeoczyła potencjał awataryzowanych wirtualnych światów dostępnych dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich sprzętu. Stosując te nowe koncepcje, firmom Epic, Roblox, Mojang i innym udało się stworzyć wciągające przestrzenie wirtualne. Te światy online stały się niezwykle popularne, inspirując graczy do spędzania w nich czasu, wyrażania siebie poprzez wirtualne zakupy i utrzymywania kontaktów towarzyskich, bez konieczności używania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Podsumowując, współpraca Disneya i Epic Games będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rozrywki online i budowę metaświata. To harmonijne stowarzyszenie obiecuje nowe wirtualne doświadczenia, łącząc społeczności graczy wszystkich pokoleń i może stanowić ważny punkt zwrotny dla branży gier wideo.

Źródło: www.bing.com