Dyrektor generalny Fortnite ustępuje ze stanowiska

Misja wykonana: po 25 latach w branży gier wideo szef Fortnite Donald Mustard odchodzi na emeryturę ze stanowiska głównego dyrektora kreatywnego Epic. Mustard ogłosił dziś w mediach społecznościowych swoje odejście, które zacznie obowiązywać w tym miesiącu, i wśród wielu swoich osiągnięć wymienił: „Jestem najbardziej dumny z możliwości, jaką otrzymałem, aby pomóc w tworzeniu i kształtowaniu Fortnite”. » Dodał: „Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami wszystkimi przyszłością Fortnite jako gracz! Zespoły są w najlepszych rękach i pracują nad ogromnymi, oszałamiającymi i niesamowitymi projektami!!! » Brzmienie komunikatu wyraźnie sugeruje, że rzeczywiście jest to emerytura, a nie początek nowej przygody w tworzeniu gier. I szczerze mówiąc, gdybym zarabiał jako „główny dyrektor kreatywny studia Fortnite”, przestałbym pracować wiele lat temu.

Wyjątkowa podróż

Wydaje się, że najwcześniejsze dokonania Mustarda sięgają czasów zdjęć do kiczowatej gry akcji BloodRayne z czasów PS2, ale jego pierwszą godną uwagi rolą reżyserską była kultowa strzelanka Advent Rising z 2005 roku, którą zaprojektował wspólnie ze swoim bratem Geremym. Obaj bracia założyli także Chair Entertainment, które zostało przejęte przez Epic Games w 2008 roku. W Epic Mustard odpowiadał za takie gry, jak znakomity Metroidvania Shadow Complex i znakomita mobilna gra akcji Infinity Blade.

Olśniewający sukces Fortnite

W 2016 roku Mustard został głównym dyrektorem kreatywnym Epic, rok przed premierą Fortnite. W tamtym czasie Fortnite był projektowany jako strzelanka kooperacyjna z elementami obrony wieży, co ostatecznie przeniosło się na tryb „Ratowanie Świata”. Chociaż powstały tryb „Battle Royale” z pewnością był pochodną PlayerUnknown’s Battlegrounds, zapewnił grze niemal niewyobrażalny sukces i uczynił Fortnite idealnym miejscem do współpracy między wszechświatami i eksperymentów z metaświatami, które wywarły ogromny wpływ nie tylko na gry wideo, ale we wszystkich obszarach rozrywki.

Mustard kończy swoje przesłanie na temat przejścia na emeryturę słowami: „Jestem zachwycony możliwością spędzania czasu z moją żoną i rodziną i jestem na zawsze wdzięczny Timowi Sweeneyowi i rodzinie Epic Games. »

Jeśli nadal chcesz nauczyć się grać w Fortnite, możemy Ci pomóc.

Źródło: www.bing.com