Dyrektor Fortnite odchodzi z Epic Games

Dyrektor kreatywny Epic Games, Donald Mustard, odchodzi na emeryturę po tym, jak pracował w firmie od 2008 roku i odegrał kluczową rolę w uruchomieniu i rozwoju Fortnite.

Podróż Donalda Mustarda w Epic Games

Donald Mustard założył Chair Entertainment w 2005 roku i pracował nad hitowymi grami, takimi jak Undertow, Shadow Complex i trylogią Infinity Blade, zanim dołączył do Epic Games w 2008 roku, kiedy firma została przejęta Chair Entertainment. W 2016 roku objął stanowisko dyrektora kreatywnego w Epic Games i pomógł uruchomić i rozwijać Fortnite

Odejście Donalda Mustarda

Pomimo odejścia z Epic Games Donald Mustard nie wspomniał o swoich planach na przyszłość związanych z tworzeniem gier, pozostawiając otwartą możliwość ewentualnego powrotu do branży. Oznacza to również, że przyszły kierunek twórczy Fortnite pozostaje nieznany.

Donald Mustard odchodzi z Epic Games

W oświadczeniu na Twitterze Donald Mustard potwierdził odejście z Epic Games po 25 latach pracy w branży gier wideo. Wyraził dumę z pracy, jaką wykonał w Chair Entertainment i Epic Games, pracując z „jednymi z najbardziej utalentowanych ludzi”. Wspomniał szczególnie o swojej roli w tworzeniu i kształtowaniu Fortnite od jego premiery w 2017 roku

Przyszłość Fortnite’a

Odejście Donalda Mustarda rodzi pytania o przyszłość Fortnite. Wspomniał jednak o kilku ekscytujących planach na przyszłość gry i wspomniał, że zespół programistów Fortnite pracuje nad kilkoma „ogromnymi, oszałamiającymi i niewiarygodnymi” rzeczami. Nie wspomniał, kto odniesie sukces na jego stanowisku dyrektora kreatywnego ani kto będzie nadzorował kierunek kreatywny Fortnite.

Podsumowując, Donald Mustard odchodzi z Epic Games po odegraniu kluczowej roli w uruchomieniu i rozwoju Fortnite. Przyszłość Fortnite pozostaje niepewna, ale w związku z grą wiążą się wielkie plany. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy Donald Mustard tworzy gry.

Fortnite jest obecnie dostępny na PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S i urządzeniach mobilnych.

Źródło: www.bing.com