Dylemat dla graczy: czego można się spodziewać po przepustce bojowej Star Wars do Fortnite?

Fortnite współpracuje z wieloma markami popkulturowymi, tworząc duże crossovery, które stały się integralną częścią tożsamości gry.

Szczegóły współpracy w ramach Gwiezdnych Wojen w Fortnite

W ciągu ostatnich siedmiu lat Fortnite kontynuował współpracę z niektórymi z największych marek w branży rozrywkowej, stając się prawdziwym centrum popkultury. Gracze, którzy wskoczą do gry w Fortnite, spotykają postacie takie jak Goku z Dragonball, Eren z Attack on Titan, Iron Man z Marvel, Batman z DC, a nawet artyści muzyczni, tacy jak Billie Eilish, walcząc na stale zmieniającym się polu bitwy. Te bardzo oryginalne crossovery stały się na przestrzeni lat centralnym elementem tożsamości Fortnite.

Istnieje jednak jedna franczyza popkulturowa, na którą Fortnite co roku zwraca uwagę, a są nią Gwiezdne Wojny. Przez ostatnie kilka lat Fortnite w pełni inwestował w obchody 4 maja związane z Gwiezdnymi Wojnami, a ten rok może być największą dotychczas współpracą między nimi. Jednak pomimo imponującej skali tegorocznego wydarzenia Fortnite x Star Wars, które odbędzie się 4 maja, jest jeden obszar, w którym rozczarowuje w porównaniu z poprzedniczką.

Porównanie karnetu bojowego Fortnite Star Wars 2023 i 2024

Karnet na minibitwę Star Wars, który można łączyć z ograniczoną liczbą wydarzeń typu crossover, stał się znakiem rozpoznawczym Fortnite. Jednak zeszłoroczna impreza oferowała znacznie lepszą mini-bitewną przepustkę niż tegoroczna. W 2023 r. 4 maja crossover Fortnite x Star Wars zapewnił graczom minikarnet bojowy zawierający 11 ekskluzywnych nagród związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Ta bezpłatna przepustka bojowa oferowała kilka prostych elementów, takich jak graffiti, ekrany ładowania i pomijanie poziomów przepustki bojowej, ale jej główną atrakcją była skórka żołnierza-klona z fazy 2.

W przeciwieństwie do tegorocznej minikarnetu bojowego, rok 2023 oferował różnorodne nagrody, od graffiti i okładów na broń z motywem Dartha Maula, po dwie kolejne skórki żołnierzy-klonów i najwyższą nagrodę w postaci skórki Dartha Maula. Technicznie rzecz biorąc, za 1000 V-dolców gracze otrzymali pięć skórek Star Wars oprócz innych bonusów.

Karnet na minibitwę Fortnite Star Wars 2024

W tym roku mini karnet bojowy Star Wars powraca do Fortnite, ale z innym podejściem. Tegoroczna mini przepustka bojowa Fortnite x Star Wars 4 maja za 1400 V-dolców zapewnia graczom natychmiastowy dostęp do skórki Chewbacca i jej wariantu LEGO Fortnite, a także 11 nagród inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami. Jednak w przeciwieństwie do zeszłorocznego wydarzenia, nagrody LEGO Fortnite skupiają się na Tatooine.

Pomimo zainteresowania eksperymentem Fortnite z przepustką bojową skupioną na LEGO, nie wydaje się to najlepszym momentem, zwłaszcza przy wyższych kosztach niż w roku poprzednim i oferowaniu tylko jednej skórki Gwiezdnych Wojen.

Tło wydarzenia Gwiezdne Wojny w Fortnite 2024

Tegoroczne wydarzenie jest technicznie bardziej ekspansywne i imponujące niż jakiekolwiek poprzednie wydarzenie Star Wars x Fortnite i dotyczy każdego trybu gry w grze Fortnite Battle Royale, w którym przedstawiono Dartha Vadera i jego szturmowców, a także Chewbaccę i jego kuszę. Rocket Racing w Fortnite zawiera nowe tory i skórki inspirowane odległą Galaktyką. Nawet na festiwalu Fortnite dodano instrumenty z motywem Gwiezdnych Wojen i piosenkę Cantina Band. Jednak to sprawia, że ​​przebieg bitwy jest jeszcze bardziej rozczarowujący w porównaniu z jakością reszty wydarzenia Gwiezdne Wojny.

Źródło: gamerant.com