Donald Mustard, mistrz wiedzy „Fortnite”, opuszcza Epic Games

Jeden z twórczych umysłów stojących za Fortnite odchodzi z Epic Games po siedmiu latach pełnienia funkcji dyrektora kreatywnego firmy.

Odejście naznaczone dziedzictwem Fortnite

Donald Mustard, twórca fascynującej historii Fortnite, która rozgrywała się na przestrzeni sezonów od jego powstania w 2017 roku, ogłosił swoje odejście w mediach społecznościowych. Opisał samą wyspę jako głównego bohatera, z ważnymi wydarzeniami, takimi jak czarna dziura, sześcian, burze chromowe i meteoryty.

Fortnite stał się także synonimem dużej współpracy, wprowadzając do gry postacie i lokalizacje z głównych marek, takich jak Transformers, Stranger Things, Star Wars i Dragon Ball Z.

„Każdy nowy rozdział pozwolił mi osiągnąć coś nowego i oryginalnego. Jestem szczególnie dumny z możliwości, jaką miałem, aby przyczynić się do powstania i kształtu Fortnite” – powiedział, wspominając swój wkład w ciągu 25 lat pracy w branży gier, a także czas spędzony w Epic Games.

Ciepłe pożegnania i nowe horyzonty

Donald Mustard dołączył do Epic Games po przejęciu ChAIR Entertainment Group, gdzie pomagał tworzyć takie gry jak Undertow i Shadow Complex na konsolę Xbox 360, a także trylogię Infinity Blade na urządzenia z systemem iOS.

Chociaż nie określił, jaki będzie jego następny krok w karierze, stwierdził, że jest podekscytowany możliwością „spędzenia czasu z żoną i rodziną”. Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, podziękował mu za „niesamowite chwile i osiągnięcia”, a wiceprezes Mark Rein powiedział, że „obserwowanie rozkwitu jego kariery i bycie jego przyjacielem to ogromny zaszczyt”.

„Nie mogę się doczekać, aby podzielić się przyszłością Fortnite jako gracz wraz z wami wszystkimi! Zespoły są w dobrych rękach i pracują nad niesamowitymi rzeczami, które sprawią, że zaniemówisz! » zakończył.

Wniosek

Po niesamowitej podróży Donald Mustard odchodzi na emeryturę ze stanowiska dyrektora kreatywnego Epic Games. Jego dziedzictwo w uniwersum Fortnite zostanie naznaczone epickimi historiami i niezapomnianą współpracą, dzięki którym gra stała się światowym fenomenem.

W oczekiwaniu na kontynuację Fortnite fani gier zdają się niepokoić także pewnymi wiadomościami: w biurze twórcy gry Stalker 2: Heart Of Chornobyl spłonęło całe piętro, a straty wyniosły 1,5 miliona koron czeskich.

Źródło: www.bing.com