Donald Mustard, mistrz wiedzy „Fortnite” odchodzi z Epic Games

Donald Mustard, główny dyrektor kreatywny Epic Games, zapowiedział odejście z firmy po siedmiu latach pracy. W tym czasie był pomysłodawcą wciągającej historii Fortnite, która rozgrywała się na przestrzeni sezonów od jego powstania w 2017 roku. Jako głównego bohatera przedstawił samą wyspę, z ważnymi wydarzeniami, takimi jak czarna dziura, sześcian, burze chromowe i spada meteoryt.

Fortnite stał się synonimem dużej współpracy, umożliwiając wprowadzenie do gry postaci i lokalizacji z głównych marek, takich jak Transformers, Stranger Things, Star Wars i Dragon Ball Z.

Po osiągnięciu tego wszystkiego Mustard zdecydował się przejść na emeryturę ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic Games. Jest dumny ze wszystkiego, co osiągnął podczas swojego 25-letniego doświadczenia w branży gier wideo, a także czasu spędzonego w Epic Games. Teraz nie może się doczekać spędzenia czasu z żoną i rodziną.

Mustard dołączył do Epic Games po przejęciu ChAIR Entertainment Group, gdzie pomagał tworzyć takie gry jak Undertow i Shadow Complex na konsolę Xbox 360, a także trylogię Infinity Blade na urządzenia z systemem iOS.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, podziękował firmie Mustard za „niesamowite chwile i osiągnięcia”, a Mark Rein, wiceprezes, powiedział, że „to wielki zaszczyt móc patrzeć, jak jego kariera kwitnie i być jego przyjacielem”.

Mustard zakończył stwierdzeniem, że nie może się doczekać dalszej gry w Fortnite jako gracz, wraz ze wszystkimi fanami. Jest przekonany, że zespół programistów pracuje nad niesamowitymi projektami, które olśnią graczy.

Pożar w biurze twórców gier

A skoro już mowa o grach wideo, biura studia deweloperskiego Stalker 2: Heart Of Chornobyl spłonęły, powodując całkowite zniszczenie podłogi i szkody o wartości 1,5 miliona koron czeskich.

Źródło: www.bing.com