Domagaj się zwrotu kosztów w związku z pozwem zbiorowym dotyczącym Fortnite

W pozwie zbiorowym oskarżono firmę Epic Games, wydawcę Fortnite, o stosowanie oszukańczych taktyk w celu nakłonienia graczy do dokonania niechcianych zakupów. Po federalnej skardze dotyczącej naruszeń prywatności w Fortnite i niechcianych opłat osiągnięto ugodę w wysokości 245 milionów dolarów. Niektórzy gracze mogą teraz być uprawnieni do części tych pieniędzy.

Opłaty i rozliczenie

Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła rozpoczęcie procesu składania skarg po tym, jak firma Epic Games zgodziła się rozstrzygnąć oskarżenia o stosowanie „sztuczek projektowych” w celu nakłonienia użytkowników do niezamierzonych zakupów w grze. FTC stwierdziła, że ​​firma ułatwiła także pobieranie opłat bez zgody rodziców i blokowała konta konsumentów, którzy kwestionowali nieautoryzowane obciążenia u wystawcy karty kredytowej.

Kto się nadaje?

Możesz poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli:

  • Pobrano opłatę w walucie gry za niechciane przedmioty w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r.
  • Twoje dziecko korzystało z Twojej karty kredytowej bez Twojej wiedzy w okresie od stycznia 2017 r. do listopada 2018 r.
  • Twoje konto zostało zablokowane w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r. po zakwestionowaniu nieautoryzowanych obciążeń z wystawcą karty kredytowej.

Ponadto, aby złożyć wniosek, musisz mieć ukończone 18 lat.

Jak poprosić o zwrot pieniędzy?

Według FTC dotknięci gracze mogą wypełnić i przesłać formularz wniosku online. Będziesz potrzebować numeru zgłoszenia przesłanego e-mailem lub identyfikatora konta Epic.

Ile otrzymam zapłaty?

Wysokość zwrotu uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od liczby osób, które zgłoszą zasadnie reklamację.

Kiedy otrzymam zapłatę?

FTC nie ogłosiła, kiedy zostaną wysłane potencjalne płatności.

Należy pamiętać, że ten artykuł został napisany przez reportera krajowego mieszkającego w Atlancie i piszącego o wiadomościach z Gruzji, Mississippi i południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych.

Źródło: www.bing.com