Dlaczego współpraca Destiny 2 i Fortnite ma sens?


Przeznaczenie 2 współpracuje ze sklepem Epic Games Store, w tym wymienia niektóre kosmetyki z Fortnite oraz Spadek Chłopaki. To ogłoszenie wyciekło przed Bungie’s Przeznaczenie 2 prezentacja we wtorek, a reakcja społeczności była mieszana. W sumie, Przeznaczenie 2, Fortnite, oraz Jesienne chłopaki nie są w ogóle podobnymi grami. Ale po zobaczeniu współpracy w akcji, nabierają sensu. Przeznaczenie 2w ciągu ostatniego roku zaszło wiele zmian i choć do tego jeszcze daleko Fortnite lub Jesieni Chłopaki, handel kosmetykami pasuje dokładnie do kierunku, w którym zmierzają Bungie, Epic Games i Sony.

Opowieść o dwóch grach

Nowe skórki pojawiają się po piętach Przeznaczenie 2 startuje w sklepie Epic Games Store, gdzie Bungie oferuje swój pakiet zawartości na 30. rocznicę za darmo przez pierwszy tydzień. Bungie mówi, że współpraca jest celebracją nowej premiery, z trzema nowymi skórkami w każdej z nich Fortnite, Przeznaczenie 2, a 13 września Spadek Chłopaki. W żadnej z tych gier nic się nie zmienia; po prostu dodają nowe kosmetyki. Mimo to społeczność nie przyjmuje tego w ten sposób. Tarcie z Fortnite oraz Przeznaczenie 2 współpraca skupia się na tym, jak różne są te gry. Jedynym wspólnym wątkiem, który dzielą, jest to, że obie są strzelankami dla wielu graczy, ale nawet wtedy gry są tak różne pod względem stylu i struktury, że nie można ich porównać.

Dlatego aspekty Fortnite wchodzenie w Przeznaczenie 2 świat jest szokiem. Widzieliśmy skórki z gier takich jak Kresy pokaż się w Fortniteale ta współpraca zwykle nie idzie w drugą stronę. Fortnite jest znany z tego, że przynosi skórki z innych mediów, w tym skórki ze wszystkiego z Mściciele do Dragon Ball Z. Mimo to nigdy nie widzieliśmy Lamy Piñata obok Iron Mana w Iron Man VR lub autobus bojowy zrzucający Goku w Dragon Ball FighterZ, całkowicie łamiąc budowanie świata tych gier. Przechodząc z FortniteBungie i jej nowa spółka macierzysta, Sony Interactive Entertainment, pokazują, jak chętnie grają w nowoczesną grę serwisową na żywo i szanują głębokie relacje partnerskie z firmą.

Przeznaczenie 2 jest jednym z architektów nowoczesnych gier serwisowych na żywo, obok Fortnite. Obaj nie mają wspólnego DNA, jeśli chodzi o rozgrywkę, mechanikę, fabułę lub scenerię, ale oba są dostępne dzięki obszernemu katalogowi kosmetyków. Przysłowiowo zamieniając ślinę, Fortnite oraz Przeznaczenie 2 mogą podnosić się nawzajem bez uszczerbku dla podstawowych systemów, które sprawiają, że każda gra jest wyjątkowa. Dostawanie Przeznaczenie 2 gracze podekscytowani Fortnite i na odwrót, utrzymywanie każdego doświadczenia w nienaruszonym stanie jest czymś, co może się zdarzyć tylko w erze służby na żywo.

Częścią współpracy jest uczczenie premiery Epic Games Store, ale ważne jest, aby pamiętać, że Sony nabyło Bungie na początku 2022 roku. Nie można powiedzieć, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, ale Sony dało jasno do zrozumienia, że ​​miało dobre relacje z Epic Games na przestrzeni ostatnich kilku lat. Porty Sony, takie jak Marvel’s Spider-Man oraz Bóg wojny zostały uruchomione na platformie Steam i Epic Games Store, ale zdecydowana większość ekskluzywnych konsoli Sony innych firm jest od jakiegoś czasu zablokowana na platformie Epic. Godfall, Kena: Most Duchów, Tereny Łowy Predator, oraz Uderzenie Genshin wszyscy widzieli co najmniej rok wyłączności w sklepie Epic Games Store.

Ponadto Sony zainwestowało 1 miliard dolarów w Epic Games w kwietniu 2022 roku, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak firma ogłosiła, że ​​kupi Bungie za 3,6 miliarda dolarów. Poważnie wątpię, aby Sony zmusiło Bungie do tej współpracy – Sony powiedziało, że Bungie będzie działać niezależnie – ale prawdopodobnie drzwi zostały otwarte wraz z przejęciem. Prawdopodobnie nie ma to również wpływu na wyłączność. Przeznaczenie 2 jest konsekwentnie jedną z najpopularniejszych gier Steam, więc Bungie prawdopodobnie nie zablokuje tej publiczności.

Chociaż niektórzy gracze mogą zostać zniechęceni przez nowe kosmetyki, to świetny sposób na powitanie Przeznaczenie 2 do sklepu Epic Games. I szczerze mówiąc, jest ich mnóstwo Przeznaczenie 2 gracze, którzy również grają Fortnite oraz Spadek Chłopaki. Jeśli to nie twój dżem, to w porządku — nie używaj ich. Nie ścigaj jednak Bungie za to. Przeznaczenie 2 deweloperzy byli coraz bardziej nękani w ciągu ostatniego roku za najbardziej przyziemne rzeczy, a kosmetyki nie są czymś, czym można się denerwować. W końcu pomysł, że Przeznaczenie 2 oraz Fortnite przekroczenie w pewnym momencie ma sens.

Rekomendacje redaktorów
Źródło : https://www.digitaltrends.com/gaming/destiny-2-fortnite-collab-makes-perfect-sense/