Dlaczego Fortnite pyta o datę urodzenia i jaki jest minimalny wiek, aby w nią zagrać? » FirstSportz


Gracze będą teraz obowiązkowo wprowadzać swoje dane wiekowe podczas logowania

Nowe konta dla dzieci zostały dodane do gier wideo „Fortnite”, „Rocket League” i „Fall Guys” przez twórcę gier wideo Epic Games. Według firmy „konta kabinowe” zapewniłyby młodszym graczom spersonalizowane doświadczenie, które jest bezpieczne i przyjazne.

Jeśli gracz wskazuje, że jest dzieckiem, przepisy dotyczące prywatności mogą wymagać od rodzica lub opiekuna udzielenia mu pozwolenia na dostęp do gry lub usługi online, które gromadzą dane osobowe. Aby zachować zgodność z tymi przepisami, firma Epic Games musi zweryfikować, czy osoba udzielająca zgody na dostęp dziecka do tej usługi jest w rzeczywistości osobą dorosłą.

Czytaj więcej: Jak zdobyć skórkę MrBeast w Fortnite?

Epic Games dodaje konta dla dzieci w Fortnite

Dlaczego Fortnite pyta o datę urodzenia i jaki jest minimalny wiek, aby w nią zagrać?
Fortnite Winterfest 2022 zawiera darmowe elementy w grze i nie tylko (Źródło zdjęcia: Epic Games)

Wszyscy użytkownicy zostaną poproszeni o podanie daty urodzenia podczas logowania. Czyjeś konto zostanie uznane za „konto kabinowe” i zostanie poproszony o podanie adresu e-mail rodzica lub opiekuna, aby rozpocząć proces uzyskiwania zgody rodzicielskiej w Fortnite, jeśli wskaże, że jest poniżej 13 roku życia lub wieku zgody cyfrowej obowiązującego w danym kraju.

Konta kabinowe to nowy typ kont Epic, który zapewni młodszym graczom dostosowane do ich potrzeb doświadczenie, które jest bezpieczne i integracyjne. E-mail z powiadomieniem o koncie Epic gracza zostanie wysłany do rodzica lub opiekuna prawnego gracza. Klikając łącza w wiadomości e-mail, rodzice mogą zapoznać się ze szczegółami polityki prywatności Epic, wyrazić zgodę na dodatkowe funkcje, skonfigurować kontrolę rodzicielską i skorzystać z usług internetowych dla dzieci SuperAwesome, aby potwierdzić swoją dorosłą tożsamość.

Wyłączone funkcje na kontach kabinowych obejmują:

  • Komunikowanie się z innymi graczami za pomocą czatu głosowego lub darmowego czatu tekstowego
  • Kupowanie przedmiotów za pieniądze
  • Pobieranie gier, które nie są własnością Epic Games
  • Otrzymywanie rekomendacji na podstawie wcześniejszej aktywności
  • Otrzymywanie e-maili marketingowych lub powiadomień push
  • Dokonywanie transakcji w Rocket League
  • Korzystanie z opcji Zaloguj się przez Epic, w tym łączenie kont z określonymi zewnętrznymi usługami, witrynami internetowymi lub aplikacjami
  • Wybieranie niestandardowych nazw wyświetlanych
  • Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego opartego na SMS-ach

Przeczytaj także: Czego można się spodziewać po aktualizacji Fortnite Rozdział 4 Sezon 1?

Dlaczego Fortnite pyta o datę urodzenia i jaki jest minimalny wiek, aby w nią zagrać?
Winterfest 2022 (Źródło zdjęcia: Epic Games)

„Wierzymy, że tworzenie bogatych wrażeń w ramach tej samej ogólnej gry lub produktu jest najlepszym sposobem na umożliwienie młodszym graczom znaczącego uczestnictwa bez narażania bezpieczeństwa lub prywatności” – napisał Epic Games w swoim poście na blogu.

Przeczytaj także: Jak zdobyć emotkę Fortnite Metallica Master of Puppets?Źródło : https://firstsportz.com/esports-news-why-fortnite-is-asking-for-date-of-birth-and-what-is-minimum-age-to-play-it/