Disney współpracuje z Epic Games, twórcą Fortnite, za 1,5 miliarda dolarów. Dowiedz się, dlaczego Disney musiał tam być

Disney i Epic Games rewolucjonizują świat gier i rozrywki

Disney i Epic Games ujawniły plany przełomowej współpracy mającej na celu zmianę krajobrazu gier i rozrywki. Walt Disney Company zainwestuje znaczną kwotę 1,5 miliarda dolarów w nabycie udziałów w Epic Games, pod warunkiem uzyskania zgód organów regulacyjnych i zwyczajowych warunków zamknięcia.

Całkowite zanurzenie się w uniwersum Disneya dzięki Fortnite

To partnerstwo zapoczątkuje nową erę wciągających doświadczeń, płynnie integrując kultowe historie Disneya ze światem Fortnite. Współpraca ma na celu zapewnienie konsumentom dynamicznej przestrzeni, w której mogą grać, angażować się i eksplorować treści Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Avatara i innych. To cyfrowe królestwo, napędzane najnowocześniejszym silnikiem Unreal Engine, pozwoli graczom tworzyć i dzielić się własnymi historiami w wyjątkowym środowisku Disneya.

Dlaczego Disney musi być obecny

Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company, wyraził swój entuzjazm dla tej inicjatywy, podkreślając zaangażowanie Disneya w poszerzanie swojej obecności w branży gier. Współpraca zapewnia znaczne możliwości rozwoju, zapewniając fanom nowe sposoby interakcji z ulubionymi seriami Disneya .

Tim Sweeney, dyrektor generalny i założyciel Epic Games, podkreślił wczesne zaangażowanie Disneya w integrację swoich postaci z Fortnite i podkreślił wykorzystanie silnika Unreal Engine w zróżnicowanej ofercie Disneya.

„Uderzyło mnie to, jeśli chodzi o całkowity czas wyświetlania gier wideo – równy temu, ile wydają na telewizję i filmy” – powiedział Iger podczas rozmowy z analitykami i inwestorami po opublikowaniu wyników kwartalnych, podanych przez Reuters. „I doszedłem do wniosku, że musimy być obecni. Musimy tam dotrzeć tak szybko, jak to możliwe, w bardzo przekonujący sposób. »

Rosnące znaczenie gier dla Disneya

Posunięcie Disneya podkreśla rosnące znaczenie gier jako formy rozrywki, szczególnie wśród młodych ludzi. Inwestycja o wartości 1,5 miliarda dolarów pokazuje zaangażowanie Disneya w wykorzystanie ogromnego potencjału rynku gier i zaspokojenie zmieniających się preferencji jego odbiorców. Po ogłoszeniu notowania akcji Disneya odnotowały znaczny wzrost, co odzwierciedla optymizm inwestorów co do strategicznej ekspansji firmy w sektorze gier.

Źródło: www.bing.com