Disney ostro obniża wycenę twórcy Fortnite – The Information

Walt Disney inwestuje 1,5 miliarda dolarów w Epic Games, wyceniając firmę na 22,5 miliarda dolarów

Walt Disney dokonał niedawno znaczącej inwestycji w Epic Games, znaną firmę zajmującą się grami, która stoi za popularnym tytułem „Fortnite”. Jak wynika z raportu The Information, inwestycja ta spowodowała wycenę Epic Games na 22,5 miliarda dolarów, co oznacza znaczny spadek w porównaniu z poprzednią wyceną sprzed dwóch lat. Posunięcie to wywołało duże zainteresowanie i spekulacje w branży gier i rozrywki.

Inwestycja i udziały w Epic Games

Jak wynika z raportu, inwestycja Disneya o wartości 1,5 miliarda dolarów zapewni tej potęgie rozrywkowej 9% udziałów w Epic Games. To znaczące wsparcie finansowe ze strony Disneya odzwierciedla wiarę firmy w potencjalny rozwój i sukces Epic Games.

Wycena i najnowsze finansowanie

Warto zauważyć, że w kwietniu 2022 roku wycena Epic Games została wyceniona na 31,5 miliarda dolarów w wyniku finansowania przez Sony Group Corp i rodzinny holding stojący za Grupą Lego. To sprawia, że ​​inwestycja Disneya stanowi wyraźną zmianę w wycenie Epic Games. Wycena jest również zgodna ze stawkami funduszy inwestycyjnych, takich jak Fidelity, T. Rowe Price i Blackrock.

Stworzenie „wielkiego uniwersum Disneya”

Oczekuje się, że partnerstwo pomiędzy Disneyem i Epic Games doprowadzi do stworzenia ekspansywnego „uniwersum Disneya” w ramach platformy gier. To uniwersum umożliwi konsumentom interakcję z ukochanymi postaciami i historiami z filmów Disney, Pixar, Marvel, Gwiezdne Wojny i Avatar. Potencjał tak wciągającego doświadczenia stwarza dla obu firm znaczące możliwości wykorzystania ich rozległych właściwości intelektualnych.

Dyrektor generalny Bob Iger wyraził optymizm co do tego przedsięwzięcia, podkreślając, że jest to największa wyprawa Disneya w świat gier, posiadająca znaczny potencjał wzrostu i ekspansji.

Na razie ani Disney, ani Epic Games nie udzieliły formalnej odpowiedzi na prośby o komentarz ze strony Reutersa. Niemniej jednak konsekwencje tego partnerstwa niewątpliwie budzą powszechne oczekiwanie i podekscytowanie w społecznościach graczy i rozrywki.

Źródło: www.bing.com