Czy Fortnite zawita do parków Disneya? Dowiedz się, co wiemy

Nieoczekiwana nowa współpraca Disney-Fortnite

Nie, to nie jest sen gorączkowy. Tak, Disney faktycznie ogłosił, że współpracuje z twórcami Fortnite, aby zapewnić nam coś zupełnie NOWEGO.

Sojusz strategiczny o wartości 1,5 miliarda dolarów

Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych przeprowadzonej 7 lutego Disney poinformował, że strategiczne partnerstwo z Epic Games, twórcą Fortnite, przyniesie nowe gry i rozrywkę z postaciami z filmów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Avatara i nie tylko. Firma inwestuje 1,5 miliarda dolarów w integrację własności intelektualnej Disneya z grami wideo. Decyzję tę tłumaczy się faktem, że pokolenie alfa, pokolenie Z, a nawet milenialsi coraz więcej czasu wolnego spędzają na grach. To sprawia, że ​​fani i akcjonariusze Disneya zastanawiają się, co może być możliwe dzięki temu partnerstwu.

W stronę Disneyowej wersji Fortnite

Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników Iger nawiązał do poprzedniej rozmowy z dyrektorem generalnym Epic Games Timem Sweeneyem i prezesem Disney Parks Joshem D’Amaro. Szukali sposobów na zintegrowanie własności intelektualnej Disneya z Fortnite. Pomyśleli więc: „A co by było, gdybyśmy stworzyli gigantyczny Disney World w stylu Fortnite, który mógłby mieszkać obok Fortnite i być z nim całkowicie połączony?” » Iger zasugerował, że zakupy i więcej rozrywki wraz z wciągającą rozgrywką byłyby możliwe w tego rodzaju „metawersum” Disney World.

Nieograniczone możliwości dla fanów

Disney udostępnił grafikę koncepcyjną przedstawiającą, jak mogłaby wyglądać Disneyowska wersja Fortnite. To animowany park tematyczny online z zamkami Disneya, centrum otoczonym wyspami i wieloma węzłami ze znaną własnością intelektualną Disneya – takimi jak MARVEL, Pixar, Lucasfilm i 20th Century Fox. Iger powiedział: „To największe wejście Disneya w przestrzeń gier wideo i zapewnia znaczne możliwości wzrostu i ekspansji. »

Przyszłość pełna obietnic

Ta współpraca może doprowadzić do wdrożenia własności intelektualnej Fortnite w parkach Disneya, czy to w zakresie atrakcji, towarów, czy czegoś zupełnie innego. Czy zatem możemy spodziewać się, że Fortnite wejdzie do Disney World? Będziemy musieli poczekać, aby się tego dowiedzieć, ale biorąc pod uwagę niewielką ilość informacji, które przekazał nam dotychczas Disney, my, fani Disneya, możemy tylko to sobie wyobrazić!

Bądź na bieżąco

Będziemy na bieżąco informować Cię o kolejnych aktualnościach Disneya, więc śledź nas, aby zawsze być na bieżąco.

Czy jesteś podekscytowany współpracą Disneya i Fortnite? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: allears.net