Czy Fortnite usuwa tryb podzielonego ekranu?

Fortnite: Dlaczego usunięto tryb podzielonego ekranu?

Zniknięcie trybu podzielonego ekranu w Fortnite

Fortnite to przede wszystkim gra wieloosobowa, ale w gronie przyjaciół daje jeszcze więcej frajdy. Na niektórych platformach metoda podzielonego ekranu jeszcze bardziej ułatwiła to doświadczenie. Gracze mogli grać ze znajomym na jednej konsoli. Chociaż nie było to idealne rozwiązanie pod względem wydajności, było to naprawdę fajny sposób na grę ze znajomymi w tym samym lobby. Jednak ostatnia aktualizacja usunęła tę funkcję! Wielu graczy nawet tego nie zauważyło. Zastanawiają się nad zniknięciem trybu podzielonego ekranu?

Wygląda na to, że najnowsza aktualizacja wyłączyła system podzielonego ekranu w Fortnite. Gracze muszą teraz korzystać z dwóch oddzielnych urządzeń, aby grać razem. Ta funkcja została po prostu usunięta. Jest jednak mało prawdopodobne, że będzie to trwałe. Co się stało z trybem podzielonego ekranu w Fortnite i kiedy możemy spodziewać się powrotu tej funkcji?

Usunięto tryb podzielonego ekranu z Fortnite

Najnowsze wydania Fortnite często przedstawiają nowe przedmioty i inne funkcje dodawane wraz z każdą aktualizacją. Ale rzadko mówimy o tym, co zostało zabrane. Ostatnia zmiana usunęła kilka elementów, a także cały sposób gry na podzielonym ekranie w Fortnite. Gracze nie mogą już używać tego systemu do grania ze znajomymi.

Epic usunął podzielony ekran, ale nie było oficjalnego komunikatu. Zwykle, gdy Epic usuwa w ten sposób jakąś funkcję, oczekujemy wyjaśnień. Jest to prawdopodobnie spowodowane błędem, który został naprawiony. Podzielony ekran w Fortnite może nie działać dobrze z niektórymi elementami oryginalnej zawartości. W szczególności samoloty mogą powodować problemy z renderowaniem dwóch widoków gry w tym samym czasie.

Jest prawdopodobne, że po kilku aktualizacjach sposób korzystania z podzielonego ekranu w grach Fortnite znów stanie się prosty. Epic prawdopodobnie ponownie włączy tryb podzielonego ekranu po naprawieniu błędów. Ile to jednak zajmie?

Kiedy tryb podzielonego ekranu powróci do Fortnite?

Odpowiedź na pytanie „czy Fortnite usunął tryb podzielonego ekranu” brzmi: tak, ale nie spodziewamy się, że zniknie on na zawsze. Prawdopodobnie wkrótce powinniśmy spodziewać się powrotu trybu podzielonego ekranu do Fortnite. Jeśli chodzi o termin, trudno określić go zbyt precyzyjnie. Jeśli tryb podzielonego ekranu został wyłączony ze względu na określoną funkcję lub element w grze, prawdopodobnie zniknie, gdy zniknie ta funkcja lub element. Najbardziej prawdopodobny moment to moment, w którym harmonogram OG Fortnite zostanie przesunięty na następny sezon. Następnie kolejna ważna aktualizacja spowoduje powrót takich funkcji.

Prawdopodobnie będzie to premiera 5. rozdziału Fortnite. Jeśli nie wiedziałeś, że do tej pory Fortnite usunął tryb podzielonego ekranu, być może nie przeoczysz tego zbytnio. Ten nowy rozdział zostanie wydany zaraz po zakończeniu Fortnite OG w grudniu. Do tego czasu powinniśmy prawdopodobnie powrócić do trybu podzielonego ekranu. Jednak Epic poświęcił już więcej czasu na naprawienie błędów.

Nowa mechanika ruchu z rozdziału 4, czyli krzyżowanie, była nieobecna dłużej niż była obecna. Od premiery Rozdziału 4 ta dość podstawowa mechanika nie działała. Powodowało to znaczne błędy i zostało szybko usunięte. Pomimo tego, że skrzyżowanie stanowi rdzeń nowego rozdziału, przez jakiś czas brakowało go. Pojawiło się to raz czy dwa razy, ale nigdy nie zostało naprawione. Nadal jest nieobecny. Jeśli Epic zdoła usunąć podstawową mechanikę na rok, tryb podzielonego ekranu w Fortnite może nie radzić sobie dużo lepiej. Miejmy jednak nadzieję, że zobaczymy go nieco wcześniej.

Jak grać na podzielonym ekranie w Fortnite

Jeśli w nadchodzącej aktualizacji powróci tryb podzielonego ekranu, sposób gry ze znajomym prawdopodobnie pozostanie taki sam. Tryb podzielonego ekranu w grze nie jest najczęściej używaną opcją dla wielu graczy, ale jest znacznie bardziej stabilny, niż mogłoby się wydawać. Na Fortnite Xbox i PlayStation będziesz mógł wykonać określone kroki, aby grać na podzielonym ekranie w Fortnite. Oto jak możesz to zrobić, gdy wróci do gry:

Otwórz Fortnite na obsługiwanej platformie
Przejdź do menu głównego
Podłącz oba kontrolery do konsoli
Gdy pierwszy gracz jest zalogowany, zaproś drugiego gracza do gry
Drugi gracz musi połączyć swoje konto
Gdy w lobby jest dwóch graczy, rozpocznij grę normalnie

Podział ekranu działa tylko w grze. Nie zobaczysz podwójnego widoku lobby ani podczas wybierania skórek Fortnite. Będziesz także musiał grać w określone tryby gry, tylko w gry publiczne i w większych grupach. Oczywiście nie można w ten sposób grać solo ani w trybie rankingowym Fortnite.

Oto jak grać na podzielonym ekranie w Fortnite. Cały system jest dość prosty. Jednak przy braku obecnie trybu w grze, ta metoda nie będzie działać. Będziemy musieli poczekać, aż Epic Games naprawi błędy, aby tryb podzielonego ekranu w Fortnite znów zaczął działać.

Źródło: www.bing.com