UEFN – Unreal Editor dla Fortnite. Twórz własne światy w Fortnite!

UEFN – Unreal Editor dla Fortnite

UEFN, czyli Unreal Editor dla Fortnite, to narzędzie projektowe dla graczy Fortnite, które umożliwia tworzenie gier w całości w świecie Fortnite. UEFN łączy aspekty Unreal Engine Fortnite, co pozwala na budowanie własnych światów bezpośrednio w kliencie.

Funkcje UEFN

UEFN zapewnia projektantom dostęp do szerokiej gamy narzędzi i zasobów, w tym wszystkich tych, które były dostępne w całym tekście Fortnite historia. Narzędzie jest najbardziej znane ze swojej funkcji „edycji na żywo”, która pozwala twórcom edytować mapy w czasie rzeczywistym, podczas gdy gracze testują mapy, nawet jeśli grają na konsoli. Ta funkcja pozwala twórcom pracować z perspektywy graczy i natychmiast zaspokajać ich potrzeby.

Dostępność UEFN

UEFN to narzędzie przeznaczone wyłącznie na komputery PC i jest najskuteczniej zoptymalizowany pod kątem korzystania z komputera PC. Ponieważ ściśle odzwierciedla rzeczywiste wrażenia z tworzenia gier, jest prawdopodobnie mniej wydajne w ustawieniach konsoli, gdzie rzeczy są bardziej zoptymalizowane pod kątem gier niż programowania.

Projekt V

28 kwietnia pięciu najbardziej rozpoznawalnych streamerów Battle Royale wszechczasów – Ninja, CouRage, TimTheTatman, SypherPK i NICKMERCS – ogłosiło, że wspólnie budują nową grę Battle Royale za pomocą UEFN. Ich gra nosi obecnie tytuł Projekt V i obecnie nie ma daty premiery.

UEFN jest obecnie dostępny dla wszystkich Fortnite graczy i można je pobrać z Epic Games Store.

Źródło: https://dotesports.com/fortnite/news/what-is-uefn-unreal-editor-for-fortnite-explained.