Chiny „Fortnite” zostają zamknięte — czy to na dobre?


„Fortnite” Chiny zamykają ograniczone testy kultowej gry Battle Royale w azjatyckim kraju, ogłosiła oficjalna chińska strona internetowa Epic Games.

(Zdjęcie: CHRIS DELMAS/AFP przez Getty Images)
To ilustracyjne zdjęcie przedstawia ładowanie Fortnite przez Epic Games na smartfonie w Los Angeles 14 sierpnia 2020 r. – Apple i Google 13 sierpnia 2020 r. Wyciągnęły sensację z gier wideo Fortnite ze swoich sklepów z aplikacjami mobilnymi po tym, jak jego producent Epic Games opublikował aktualizację, która omija dzielenie się przychodami z gigantami technologicznymi.

„Fortnite” Chiny

Zgodnie z raportem Dexerto, „Fortnite” w Chinach, chociaż ma zupełnie inną rozgrywkę niż jego globalny odpowiednik, wciąż może pochwalić się tonami bazy użytkowników w kraju azjatyckim.

Warto zauważyć, że firma Epic Games, twórca ogromnej gry battle royale, wprowadziła pewne poprawki do „Fortnite” m.in. ze względu na wymagania chińskiego prawa i trendy na swoim rynku, między innymi w grach wideo.

Mówiąc dokładniej, jedną z głównych różnic w chińskiej wersji gry w porównaniu z jej międzynarodowym odpowiednikiem jest brak waluty zwanej V-dolcami. Dzieje się tak, ponieważ mikrotransakcje w grach są nielegalne na terytorium Chin.

Co więcej, kosmetyki postaci w „Fortnite” Chinach również są ograniczone do mniejszej liczby opcji.

Z drugiej strony globalna wersja „Fortnite” zawiera niezliczone skórki i inne kosmetyki dzięki niekończącej się współpracy Epic Games z innymi odniesieniami do popkultury.

„Fortnite” Chiny zamykają się

Teraz oficjalna strona internetowa „Fortnite” Chin ogłosiła, że ​​przestaje testować w tym kraju, zauważając, że jej serwery są wyłączane „w najbliższej przyszłości”.

Ogłoszenie skierowane do użytkowników „Fortnite” w tym kraju mówiło, że popularny tytuł gier typu battle royale zamyka rejestrację dla nowych użytkowników 1 listopada o godzinie 11 rano.

Co więcej, gra nie mogła być już pobierana przez nowych użytkowników od wspomnianego czasu i daty.

Tymczasem serwery „Fortnite” Chin mają zakończyć działalność 15 listopada o godzinie 11 rano.

Według raportu PC Gamer, Epic Games nazwało istnienie „Fortnite” w Chinach zwykłym „testem”. W związku z tym ogłoszenie rozszerzyło uznanie dla ludzi, którzy „weszli do autobusu i wzięli udział w teście „Fortnite”.

Przeczytaj także: Aktualizacje „Fortnite” z marszu w czasie: interakcja mowy „Mam marzenie”, wyłączone emotki w grze i WIĘCEJ!

„Fortnite” i China Crackdown

W tym samym raporcie agencja informacyjna zauważyła ponadto, że niektóre pogłoski w mediach społecznościowych sugerują, że zamknięcie jest związane głównie z niedawnym zamknięciem gier online w Chinach.

Chiny „Fortnite” zostają zamknięte — czy to na dobre?

(Zdjęcie: Andrea Verdelli/Getty Images)
Pekin, Chiny – 11 września: Ludzie grają w gry wideo online w pasażu gier 11 września 2021 w Pekinie, Chiny. Począwszy od końca sierpnia, Chiny ogłosiły rygorystyczne środki mające na celu skrócenie czasu gry online dla dzieci poniżej 18 roku życia do maksymalnie trzech godzin tygodniowo w wyznaczonych godzinach, próbując ograniczyć uzależnienie.

Z perspektywy czasu Chiny rozpoczęły represje związane z grami online już w sierpniu. Niedawny ruch wyraźnie wysyła wiadomość, że naród chiński nie lubi, gdy jego młodzi ludzie spędzają zbyt dużo czasu na grach.

Tymczasem Dexerto dodał w tym samym raporcie, że Epic Games nie zdołało spieniężyć „Fortnite” na taką samą skalę, jak jego globalny odpowiednik.

Pojawia się, gdy Chiny blokują mikrotransakcje w grach online, co mogło być również przeszkodą dla twórców, aby uzyskać mnóstwo zysków z tytułu Battle Royale.

Powiązany artykuł: Film „Fortnite” planowany po tym, jak Epic Games zapełni swój dział rozrywki ludźmi z LucasFilms

Ten artykuł jest własnością Tech Times

Ze scenariuszem Teejaya Borisa

ⓒ 2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.

Source : https://www.techtimes.com/articles/267349/20211031/fortnite-china-shut-down-fortnite-china-fortnite-china.htm