Chińskie serwery „Fortnite” zostaną zamknięte w tym miesiącu, globalni fani mają nadzieję, że otrzymają ekskluzywne w Chinach kosmetyki


Gracze „Fortnite” w Chinach zostali powitani w niedzielę nagłą wiadomością, że serwery gry w tym kraju zostaną zamknięte za kilka tygodni. Podczas gdy Epic Games i Tencent muszą jeszcze dokładniej wyjaśnić sytuację, fani z innych części świata zastanawiają się, czy deweloperzy rozważyliby wydanie niektórych kosmetyków ograniczonych do regionu dla globalnej bazy graczy.

Ogłoszenie pojawiło się w poście na blogu, w którym po prostu stwierdzono, że testowanie „Fortnite” w Chinach „dobiegło końca”. Gracze zostali również poinformowani, że rejestracja dla nowych użytkowników i link do pobrania gry będą niedostępne od poniedziałku 1 listopada o godzinie 11:00 czasu lokalnego.

Gracze „Fortnite” w Chinach, którym udało się zarejestrować i zainstalować grę przed wspomnianym czasem, nadal będą mogli się logować przez kolejne dwa tygodnie. Jednak twórcy potwierdzili, że serwer gier w regionie zostanie zamknięty w poniedziałek 15 listopada o godzinie 11:00 czasu lokalnego. Po tym gracze nie będą już mogli uzyskać dostępu do gry.

W poście z ogłoszeniem podziękowano fanom, którzy dołączyli do „Fortnite” w Chinach od czasu otwarcia serwerów w 2018 roku. Ale, jak wspomniano, nie zawierało żadnego wyjaśnienia, dlaczego serwery nagle się wyłączają.

Fani „Fortnite” z innych części świata mają zaczęła się pytając Epic Games uwolnić Kosmetyki ekskluzywne w Chinach poza regionem. Tencent, współwłaściciel Epic Games i odpowiedzialny za sprowadzenie gry do kraju, wydał kilka ekskluzywnych przedmiotów w regionie. Niektóre z globalnych fanów kosmetyków, które mają nadzieję zdobyć, to rzadkie przedmioty, w tym tylny bling Penguin, tylny bling Insignia i narzędzie do zbierania wskaźników.

W przeciwieństwie do globalnej wersji „Fortnite”, te przedmioty nie zostały odblokowane za pomocą V-dolców, ponieważ monetyzacja nie jest ogromnym elementem gry w Chinach. Na przykład gracze zostali nagrodzeni Insygniami po tym, jak gracz, do którego odnosili się do gry w „Fortnite”, zgromadził 10 godzin czasu gry. Na razie jednak nie jest jasne, czy Epic Games spełni prośbę globalnych fanów.

Zamknięcie „Fortnite” w Chinach zostało ogłoszone kilka miesięcy po tym, jak chiński rząd wdrożył zasady, które wymagały od deweloperów ograniczenia dostępu do gier użytkownikom poniżej 18 roku życia poza wyznaczonymi godzinami. Nieletni mogli grać w gry wideo tylko przez jedną godzinę między 20:00 a 21:00 w każdy piątek, sobotę i niedzielę.

zdjęcie zrobione przez Joshua Hoehne na Unsplash

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=F2612A6A961D4B89897DC1F50A36BEA4&url=https%3A%2F%2Fwww.econotimes.com%2FFortnite-China-servers-will-shut-down-this-month-global-fans-hope-to-get-China-exclusive-cosmetics-1620400&c=11292708292128138111&mkt=fr-fr