Chińskie serwery Fortnite zostaną zamknięte w przyszłym miesiącu


Fortnite Chiny zamknie swoje serwery w listopadzie, zgodnie z ostatnią aktualizacją z oficjalnej strony internetowej. (Bǎolěi zhi yè), żartobliwie dosłownie tłumacząc na „Noc fortecy”, zamknął dziś swoją rejestrację. Po trzech latach działania serwery pojawią się 15 listopada.

Test „Twierdza noc” dobiegł końca. W najbliższym czasie wyłączymy serwer. Szczegóły zawieszenia testu są ułożone w następujący sposób: O godzinie 11 rano 1 listopada 2021 r. zatrzymamy rejestrację nowych użytkowników gry i zamknij wejście do pobierania; 15 listopada 2021 r. o godzinie 11:00 serwer gry zostanie wyłączony, a użytkownicy nie będą mogli zalogować się do gry.

Ogłoszenie było dla Chińczyków niemałym szokiem Fortnite społeczność. FNCN, w skrócie Fortnite Gracze w Chinach zezwalają tylko osobom niepełnoletnim i graczom bez identyfikacji prawdziwego nazwiska na grę w weekendy od 20:00 do 21:00, aby zachować zgodność z chińskimi przepisami. Zarejestrowane osoby dorosłe mogą ominąć ograniczenia, ale spowodowało to znacznie mniejszą regularną potencjalną bazę użytkowników.

Fortnite nie został zbanowany w kraju, ale gracze bez konta nie mogą już rejestrować nowych kont. W międzyczasie osoby posiadające konta mogą grać do momentu zamknięcia serwera o godzinie 11 rano 15 listopada czasu lokalnego.

Według jednego znaczący FNCN gracza i twórcy, motywacje były przede wszystkim finansowe ze strony Tencenta. Jako tytuł importowany, Fortnite Chiny nie posiadał licencji komercyjnej, przez co obsługa serwera była kosztownym przedsięwzięciem:

Głównym powodem jest to, że FNCN nie jest licencjonowany komercyjnie i wymaga pieniędzy, aby uruchomić serwer, więc Tencent, agent firmy FNCN, postanowił wyłączyć serwer.

Ten sam gracz, przechodzący przez @Joker_BaiYi, zaczął Petycja z Epic, aby zachować dane postaci i różne ekskluzywne skórki.


Zamknięcie serwera gry jest smutne, zarówno dla graczy, jak i zaangażowanych pracowników. Dany Fortnite szczególnie popularność, wydaje się to być nie lada niespodzianką. Kiedy wpłynęło na ciebie zamknięcie gry? Wyłączyć dźwięk i wspominać poniżej lub w naszych mediach społecznościowych.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=0267FE0205104A30BB911FC717836961&url=https%3A%2F%2Ftechraptor.net%2Fgaming%2Fnews%2Ffortnite-china-servers-closing-next-month&c=14423595680431122883&mkt=fr-fr