Brakująca okazja kosmetyczna w Fortnite

Fortnite, przebojowa gra wideo, zamierza rozszerzyć współpracę poza Marvel i DC, aby objąć inne postacie z komiksów. Biorąc pod uwagę zmieniający się krajobraz superbohaterów i sukces ostatnich adaptacji, Fortnite powinien oferować coś innego. Powinien rozważyć współpracę z innymi wydawcami komiksów, takimi jak Dark Horse Comics i Image Comics, a także być może z postaciami z seriali The Boys i Invincible.

Fortnite i Marvel/DC

Podczas gdy Fortnite zawsze charakteryzowało się silną reprezentacją superbohaterów, nadszedł czas, aby Epic Games otworzyło drzwi innym postaciom z komiksów poza Marvelem i DC, aby dodać do swojej stale rosnącej oferty superbohaterów elementy personalizacji dla graczy. Podczas gdy Marvel i DC to dwaj najbardziej znani wydawcy komiksów, było prawie nieuniknione, że Fortnite będzie zawierał stroje, kilofy, lotnie i inne kosmetyki oparte na tych klasycznych superbohaterach. Jednak wraz ze zmieniającym się krajobrazem rozrywki o superbohaterach, Epic Games musi się dostosować, współpracując z mniej znanymi komiksami i ich udanymi niedawnymi adaptacjami.

Pomiędzy przyjaznymi stosunkami Fortnite z Amazonem i niedawnymi wypowiedziami twórcy Spawn, Todda McFarlane’a, że ​​antybohater zawita do jednej z największych gier wideo, wygląda na to, że Epic Games ma o wiele więcej możliwości od Marvela i DC. Jednak biorąc pod uwagę niekonsekwencję Marvela, od uznania Spider-Man: Across the Spider-Verse po mieszane przyjęcie Secret Invasion i zmagania DC z kinowym uniwersum, Fortnite powinien wykorzystać te możliwości, aby dostarczyć coś innego, co bardziej spodoba się Fani. Ponieważ kilka nowych serii o superbohaterach zaplanowano na lata 2023 i 2024, Fortnite nie ma lepszego czasu na dywersyfikację współpracy przy komiksach.

Współpraca z innymi wydawcami komiksów i seriali telewizyjnych

Chociaż DC współpracowało z Fortnite na dużą skalę, w tym z udziałem Supermana, Wonder Woman, Aquamana i Flasha, nie jest niespodzianką, że większość przedstawionych postaci jest kojarzona z popularnym Batmanem, w tym Joker, Kobieta-Kot, Harley Quinn itp. Jednak podczas gdy Marvel obecnie dominuje w DC pod względem postaci, które pojawiły się w Fortnite, a duża ich część jest powiązana z Spider-Verse firmy Sony, Avengersami MCU i komiksami X-Men, Fortnite może skorzystać z czegoś innego po tym, jak już zaoferował dużo treści Marvela i DC.

Ostatnio narasta debata na temat zmęczenia superbohaterów, zwłaszcza po Marvel’s Avengers: Endgame. Jednak niedawna eksplozja adaptacji komiksów z innych miejsc sugeruje, że wszyscy potrzebni superbohaterowie byli pod innym kątem. W szczególności seriale aktorskie „The Boys” i „Invincible” oferowały bardziej realistyczne, ale brutalne spojrzenie na gatunek superbohaterów. Przypadkowo, biorąc pod uwagę, że oba są powiązane z Amazon Prime Video z nadchodzącą serią, Fortnite jest już dobrze przygotowany do współpracy kosmetycznej z kultowymi postaciami z „The Boys” i „Invincible”, takimi jak Homelander, Billy Butcher, Invincible, Omni-man, itp.

Poza Amazonem Fortnite ma także innych superbohaterów, z którymi mógłby współpracować. Na przykład Dark Horse Comics, choć nie jest powszechnie znany, miał filmowe i telewizyjne adaptacje „Maski”, „Hellboya”, a ostatnio „Umbrella Academy”. Czwarty i ostatni sezon tej serii można uczcić współpracą Fortnite z kultowymi postaciami, takimi jak Number Five czy AJ Carmichael. Ponadto, jeśli Todd McFarlane rozważał coś innego niż Mortal Kombat, może już istnieć współpraca między Spawnem Image Comics a niezwykle popularnym Fortnite, który pojawi się jeszcze w tym roku.

źródło: gamerant.com