Apple zmuszony przez UE do modyfikacji iPadOS w 6 miesięcy po wyznaczeniu go na opiekuna przez Unię Europejską.

Najnowsze osiągnięcie Unii Europejskiej dotyczy iPadOS, wyznaczonego jako gatekeeper, wymagającego od Apple dostosowania ekosystemu do wymogów ustawy o rynkach cyfrowych w ciągu sześciu miesięcy.

Przepisy Unii Europejskiej dotyczące iPadOS

Apple po raz kolejny znajduje się na celowniku UE w związku z agresywnym wdrażaniem ustawy o rynkach cyfrowych. Unia Europejska orzekła, że ​​iPadOS firmy Apple może zostać wyznaczony jako strażnik w przestrzeni oprogramowania technicznego i dlatego musi zostać dostosowany do wymogów ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) w ciągu sześciu miesięcy od decyzji z tego tygodnia. Firma Epic Games, która odegrała główną rolę w tej decyzji, wytaczając procesy sądowe przeciwko Apple, ogłosiła również, że jest gotowa przywrócić Fortnite na iPada w UE, gdy technologiczny gigant dostosuje iPady do przepisów UE.

Decyzja UE w sprawie iPadOS

UE opublikowała swoją decyzję w sprawie iPadOS i obowiązku przestrzegania ustawy o rynkach cyfrowych w komunikacie prasowym na stronie internetowej Unii Europejskiej. Podobno tego samego dnia, w którym UE wyznaczyła iOS jako ekosystem strażnika, wszczęła dochodzenie w sprawie iPadOS, aby ustalić, czy podlegał on tej samej ocenie. Około 7 miesięcy później UE zdecydowała, że ​​iPady podlegają tym samym przepisom, co urządzenia z systemem iOS i powinny zostać odpowiednio uregulowane.

Epic Games i powrót Fortnite na iPady

Epic Games jest gotowe przywrócić Fortnite na iPady w UE, gdy Apple dostosuje iPadOS do wymogów ustawy o rynkach cyfrowych. Deweloper przygotowywał się także do ponownego udostępnienia Fortnite na urządzeniach z systemem iOS za pośrednictwem aplikacji Epic Games Store. Epic ogłosił w mediach społecznościowych, że planuje zrobić to samo z iPadami. Dlatego Fortnite powinien wkrótce powrócić na iOS w UE, a wersja na iPada zostanie opracowana jeszcze w tym roku po zapewnieniu zgodności przez Apple.

W obliczu nowych unijnych przepisów Epic Games wydaje się zdeterminowane zaatakować Apple, podczas gdy Apple na razie znajduje się w impasie. Bądź na bieżąco z przyszłymi aktualizacjami i szczegółami od Apple, Epic i DMA, aby uzyskać więcej informacji na ten ekscytujący temat.

Źródło: www.shacknews.com