Apple zgadza się uniknąć kary UE, zezwalając Epic Games na App Store

Apple ostatecznie zdecydowało się cofnąć swoją decyzję o zablokowaniu konta dewelopera Epic Games po tym, jak urzędnicy Unii Europejskiej rozpoczęli dochodzenie w tej sprawie. UE nakłada obecnie na Apple karę w wysokości prawie dwóch miliardów dolarów, więc prawdopodobnie rozsądnie będzie zwrócić na to uwagę. Oznacza to, że Epic może teraz uruchomić własny sklep z aplikacjami na iPhone’y i iPady w Unii Europejskiej. „Po rozmowach z firmą Epic zobowiązaliśmy się do przestrzegania zasad, w tym naszych zasad DMA [Digital Markets Act] ”, rzecznik Apple powiedział Engadget.

Apple cofa swoją decyzję o zablokowaniu konta dewelopera Epic Games

Na początku zeszłego tygodnia Apple usunął konto programisty Epic, twierdząc, że jest mało prawdopodobne, aby Epic dotrzymywał ustaleń umownych, a nawet posunął się tak daleko, że nazwał Epic „bez wątpienia niegodnym zaufania”. Teraz, prawie cztery lata po jego upadku, wydawca może łatwiej przywrócić Fortnite na te urządzenia. Tak, Fortnite ostatni raz był oficjalnie dostępny na iOS cztery lata temu.

Powrót Fortnite na iOS

Najważniejsze historie, które mogłeś przegapić. Dlaczego 15-calowy MacBook Air M3 jest najlepszy. Recenzje 13-calowego i 15-calowego MacBooka Air M3. ULTROS i surrealistyczna paleta science fiction. Możesz codziennie otrzymywać te raporty prosto na swoją skrzynkę odbiorczą. Subskrybuj tutaj! A pierwszy wraca do kin latem tego roku.

Nintendo ogłasza kontynuację serii Super Mario

Nintendo i Illumination wydadzą drugi film animowany dla serii Super Mario, którego premiera ma nastąpić 3 kwietnia 2026 r. Wiadomość pochodzi od twórcy serii Shigeru Miyamoto, który w niedzielę zamieścił ją na Twitterze z konta Nintendo of America X jako częścią trwających obchodów Dnia Mario. Sądząc po opisie, nie wydaje się, że będzie to bezpośrednia kontynuacja pierwszego filmu.

Netflix i Apple TV+ rozczarowały na Oscarach

Pomimo zgromadzenia 32 nominacji, Netflix i Apple TV+ zostały prawie całkowicie wykluczone z Oscarów w 2024 r., a Netflix zdobył tylko jedną nagrodę za Cudowną historię Henry’ego Sugara Wesa Andersona (najlepszy film krótkometrażowy na żywo). W zeszłym roku Netflix zdobył sześć nagród. Wielką niespodzianką był fakt, że „Killers of the Flower Moon” Martina Scorsese (Apple TV+) nie zdobył ani jednej nagrody. Oppenheimer zdobył nagrody za najlepszy film, najlepszą reżyserię, montaż, najlepszego aktora, najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszą muzykę oryginalną i najlepsze zdjęcia.

Chatbot niczym Marilyn Monroe dzięki sztucznej inteligencji

W piątek na SXSW Soul Machines zaprezentowało Digital Marilyn, chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który wygląda i mówi dokładnie tak, jak Marilyn Monroe. Powstała we współpracy z Authentic Brands Group, która posiada prawa do podobizny Monroe oraz wielu innych zmarłych i żyjących gwiazd, w tym Elvisa Presleya i Shaqa. Soul Machines przedstawiło publicznie swoją sztuczną inteligencję Marilyn Monroe w poście na Instagramie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Należy pamiętać, że wszystkie inne chatboty AI gwiazd oferowane obecnie przez firmę to żywe osoby, które mogą przekazać opinię na temat ich włączenia.

Źródło: www.yahoo.com