Apple wygrało Stay Against Epic Games, App Store, aby mieć dystans do 9 grudnia; „Fortnite” jeszcze nie wrócił?

(Zdjęcie : Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)Najchętniej grane gry na PS5 |  „Fortnite” na szczycie
(Zdjęcie: CHRIS DELMAS/AFP przez Getty Images)

Apple wygrało „Stay” w swoim procesie sądowym, który przedłuża wprowadzanie zmian w App Store do czwartku 9 grudnia, szczególnie w sprawie przeciwko Epic Games, która szuka alternatywnych rozwiązań w płatnościach. I choć dzień na przedłużenie wdrożenia zmian może nie być dużo, Apple uznał to za wygraną, szczególnie w tym wydaniu z „Fortnite”.

Pozew Apple Epic Games: wygrana przez Apple do 9 grudnia

Telefon z logo epickich gier

(Zdjęcie : Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images)

Raporty skupiają się teraz na pozwie, który Epic Games wygrał przeciwko Apple, w szczególności w związku z orzeczeniem sądu, które wymaga teraz od Apple zapewnienia alternatywnych kanałów płatności dla wszystkich zakupów w aplikacjach. App Store z pewnością będzie miał ogromną zmianę w swojej strukturze, ale niedawny „Stay”, który wygrał Apple, opóźnia go dzień później.

Zgodnie z dokumentem sądowym, który został odwołany do Dziewiątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego, Apple otrzymuje „nakaz pozostania”, dając im swobodę w zakresie wymaganych od nich zmian. Odwołanie zostało pierwotnie odrzucone przez sędziego na pierwotnym rozprawie, ale zostało przyznane Apple przez sąd okręgowy, a jego zachowanie w zakresie ochrony konkurencji w dużym stopniu wpłynęło na to nowe orzeczenie.

Przeczytaj także: Akcje Apple AAPL rosną o 3,5% do nowego rekordowego poziomu 173 USD | 32% wzrost w ciągu 2021 r.

„Fortnite” jeszcze nie wraca do App Store?

Najchętniej grane gry na PS5 |  „Fortnite” na szczycie

(Zdjęcie: CHRIS DELMAS/AFP przez Getty Images)

Jedyne wiadomości dotyczą teraz Apple i Epic Games, a także alternatywnych kanałów płatności, które będą używane poza App Store. Nie omawia, czy Apple zezwoli „Fortnite” z powrotem na platformę, zwłaszcza że ten problem został już rozwiązany przez sąd.

Wiadomo było, że firma Epic zrobiła wszystko, aby stworzyć nowy kanał płatności, coś, za co Apple kazał im słono zapłacić.

Apple Epic Pozew

Pozew Apple i Epic ma szybki obrót spraw od poprzedniego sporu firmy, który miał miejsce w sierpniu 2020 r., Kiedy twórca i wydawca gry naruszył umowę App Store z Apple. Od tego czasu pojawiły się spory dotyczące taktyki zarówno Apple, jak i Google, z podziałem 70-30 na prowizje i zarobki ze wszystkich płatności dokonywanych na ich platformach.

Firma z Cupertino, która została założona przez Steve’a Jobsa, została od tego czasu nazwana monopolistą przez Epic Games, koncentrując się na przejęciu firmy w zakresie opłat pobieranych od deweloperów. Nawet słynny dyrektor generalny i miliarder Elon Musk przedstawił swoją opinię na ten temat, mówiąc, że Apple jest „przeceniony” na zasadach App Store.

The Stay rozszerza zmiany wprowadzone w App Store zamiast alternatywnych kanałów płatności, które zostałyby wprowadzone dzisiaj lub wcześniej niż w czwartek, co sprawia, że ​​proces zawiesza się na jakiś czas. Jednak po tym nie wiadomo, czy Apple ma się odwoływać, zwłaszcza że Epic Games chce teraz przywrócić grę Battle Royale z powrotem do App Store.

Powiązany artykuł: Rozwój „Fortnite” wreszcie przeszedł na Unreal Engine 5

Ten artykuł jest własnością Tech Times

Ze scenariuszem Isaiaha Richarda

ⓒ 2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.

Source : https://www.techtimes.com/articles/269131/20211208/apple-won-stay-against-epic-games-app-store-leeway-until.htm