Apple umieszcza na czarnej liście Epic, nie zezwala na powrót Fortnite do App Store


Orzeczenie na początku tego miesiąca w sprawie Epic przeciwko Apple początkowo wydawało się bardzo pozytywne dla Epic: odniosło ważne zwycięstwo w pozwie przeciwko Apple, gdy sąd orzekł, że Apple nie może uniemożliwić twórcom aplikacji łączenia się z zewnętrznymi systemami zakupów i płatności, które to bardzo wielka sprawa. Większość orzeczeń faktycznie poszła jednak w kierunku Apple, w tym, że Apple nie ma monopolu na gry mobilne, że ma prawo do pobierania opłat za zakupy w aplikacji i – to jest najważniejsze – oświadczenie, że umowa między Epic i Apple było ważne i możliwe do wyegzekwowania – i to Epic świadomie je złamało.

Epic oczywiście odwołał się od wyroku, ale jednocześnie zasygnalizował, że jest gotowy do rozpoczęcia naprawiania ogrodzeń. W liście do dyrektora Apple, Phila Schillera, dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, powiedział, że programista zapłacił firmie Apple 6 milionów dolarów zgodnie z nakazem sądu, wyłączył serwer płatności Epic i obiecał „przestrzegać wytycznych Apple zawsze i wszędzie, gdzie publikujemy produkty na platformach Apple”.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=7D8A7E36BA01466FB4F6DB325DD15D77&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamer.com%2Fapple-blacklists-epic-wont-allow-fortnite-back-on-the-app-store%2F&c=1580447933078569056&mkt=fr-fr