Apple kontra Epic: Fortnite Maker sprzeciwia się wysiłkom Apple, aby wstrzymać zamówienia na okres próbny antymonopolowy


Twórca Fortnite, Epic Games, w piątek sprzeciwił się wysiłkom Apple, aby wstrzymać zamówienia wydane w procesie antymonopolowym, ponieważ trwa potencjalnie długi proces odwoławczy.

Sędzia okręgowy USA Yvonne Gonzalez Rogers we wrześniu odrzuciła niektóre z zasad App Store producenta iPhone’a, w tym zakazu programistów kierowania użytkowników do innych opcji płatności poza systemem płatności w aplikacji Apple, w częściowej wygranej dla Epic i innych twórców aplikacji.

Apple ma czas do 9 grudnia na zastosowanie się do nakazu, ale na początku tego miesiąca firma ogłosiła, że ​​odwoła się od orzeczenia i poprosiła Gonzalez Rogers o wstrzymanie jej zamówienia, ponieważ proces apelacyjny, który może potrwać ponad rok, będzie się rozwijał.

Epic w piątek argumentował w sądzie, że Apple nie spełnił prawnego standardu dla tej pauzy, co wymaga od Apple wykazania, że ​​​​będzie nieodwracalnie poszkodowany nawet przez tymczasowe przestrzeganie nakazu, jeśli nakaz zostanie później cofnięty w postępowaniu odwoławczym.

Epic powiedział, że pozytywne komentarze Apple na temat orzeczenia wkrótce po jego wylądowaniu i opóźnienie w poproszeniu o przerwę pokazały, że nie ucierpi na tym wydaniu nakazów.

„Interes publiczny sprzyja odmowie (prośba Apple); nakaz sądowy jest jedyną drogą do skutecznej ulgi” – napisał Epic. „Historia pokazuje… że w przypadku braku nakazu Apple nie wprowadzi żadnych zmian”.

Apple nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Przesłuchanie na prośbę Apple zaplanowano na 9 listopada.

© Thomson Reuters 2021
Source : https://gadgets.ndtv.com/apps/news/apple-epic-fortnite-app-store-payment-commission-antitrust-us-case-2585124