Apple Epic News: Apple umieszcza na czarnej liście „Fortnite” Epic Games z App Store do czasu zakończenia wszystkich odwołań sądowych


Bengaluru | San Francisco: Apple Inc. umieścił na czarnej liście „Fortnite” z popularnego sklepu App Store producenta iPhone’a przez kilka lat, dopóki nie zostaną zakończone wszystkie apelacje sądowe, powiedział w środę dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney.

Otwarcie Epic Games w odwołaniu do 9. Okręgowego Sądu Apelacyjnego ma nastąpić 12 grudnia, zgodnie z wnioskiem sądowym, a odpowiedź Apple ma nastąpić do 20 stycznia 2022 r. Pełny proces odwoławczy może potrwać lata.

Sweeney zabrał się do Twittera w środę, wzywając posunięcie Apple i powiedział, że firma będzie nadal walczyć z gigantem technologicznym. „To kolejny nadzwyczajny antykonkurencyjny ruch Apple, demonstrujący ich siłę do przekształcania rynków i wybierania zwycięzców i przegranych” – powiedział Sweeney na Twitterze.

Obie firmy toczyły spór prawny od sierpnia zeszłego roku, kiedy to producent gier próbował obejść 30-procentową opłatę Apple za niektóre zakupy w aplikacji w App Store, uruchamiając system płatności w aplikacji. Firma z siedzibą w Cupertino w Kalifornii stoi przed szeregiem innych wyzwań prawnych i regulacyjnych związanych z zasadami, do których przestrzegania zmuszają twórców gier, w tym uważnie obserwowanym pozwem antymonopolowym wniesionym przez Epic Games.

Apple potwierdził autentyczność listu, który udostępnił Sweeney, ale odmówił dalszego komentarza. Apple nie powiedział jeszcze, czy poprosi o wstrzymanie nakazu w oczekiwaniu na proces odwoławczy.

PRZECZYTAJ TEŻ TECH NEWSLETTER DNIA

Dziś przedstawiamy nominacje w trzech kolejnych kategoriach: Kobieta z wyprzedzeniem, Przedsiębiorstwo społeczne i Covid-led Business Transformation. Zanurzmy się od razu.

Czytaj teraz

„Epic dopuścił się celowego naruszenia umowy i zaufania, ukrywając kod przed Apple i wprowadzając w błąd w związku z tym i przeoczając” – powiedział producent iPhone’a Epic Games, zgodnie z listem udostępnionym przez Sweeneya.

Deweloperzy od dawna krytykują prowizje Apple w wysokości od 15% do 30% przy wielu zakupach w App Store, co niektórzy deweloperzy postrzegają jako nieprzejrzysty i nieprzewidywalny proces weryfikacji aplikacji.

Na początku tego miesiąca amerykański sędzia federalny uchylił niektóre zasady Apple App Store, zmuszając firmę do umożliwienia programistom wysyłania swoich użytkowników do innych systemów płatności w celu częściowej wygranej dla Epic Games i innych twórców aplikacji. Akcje Apple wzrosły w środę o 1,3% do 145,26 USD.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=833C1B873A8E41839491F674E471C893&url=https%3A%2F%2Feconomictimes.indiatimes.com%2Ftech%2Ftechnology%2Fapple-blacklists-epic-games-fortnite-from-app-store-until-all-court-appeals-end%2Farticleshow%2F86446872.cms&c=9837961229246091264&mkt=fr-fr