Adaptacje gier wideo na potrzeby kina w końcu znalazły należny im wymiar

Adaptacje gier wideo do postaci filmów lub seriali przeżywają obecnie znaczny rozwój. Minęło dziesięciolecie, zanim wszystko się ułożyło, ale Hollywood w końcu zaczyna traktować gry z szacunkiem, jeśli chodzi o adaptacje. Od The Last of Us po Sonic the Hedgehog, w tym film Super Mario Bros. i Fallout, istnieje wiele przykładów udanych adaptacji gier. Nie spodziewajcie się jednak, że Fortnite pójdzie tą drogą.

Fortnite: Nie widać żadnego projektu filmowego

Fortnite jest bardziej popularny niż kiedykolwiek i rozwija się w interesujący sposób. Można by pomyśleć, że film może być również realną drogą do rozszerzenia imperium Fortnite, ale wydaje się, że tak nie jest. Z wywiadu udzielonego portalowi GamesRadar przez Donalda Mustarda, współtwórcę Fortnite, wynika, że ​​nie trwają prace nad żadnym filmem.

„Nawet wtedy nie było żadnych realnych planów nakręcenia filmu o Fortnite i nie sądzę, że to się zmieni w najbliższym czasie. Myślę, że doświadczenie, jakie oferuje Fortnite, jest bardzo wyjątkowe w środowisku, w jakim się obecnie znajduje, i wiem o tym. Nie sądzę więc, że będzie film o Fortnite, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości, ale myślę, że ludziom się on spodoba.

Mustard nie pracuje już w Epic, więc nie jest świadomy najnowszych dyskusji na temat Fortnite. Oznacza to, że sytuacja może zdecydowanie się zmienić i film Fortnite może kiedyś ujrzeć światło dzienne. Wygląda jednak na to, że za czasów Mustarda u sterów film o Fortnite nie był dla zespołu priorytetem.

Źródło: gonintendo.com