Absolutny rekord Fortnite z 44,7 milionami graczy w jeden dzień

Fortnite bije rekordy z największą liczbą graczy w swojej historii. Ponad 44,7 miliona ludzi spędziło 102 miliony godzin grając w popularną grę typu Battle Royale. Oznacza to znaczny wzrost w porównaniu z premierą najnowszego rozdziału gry, który powrócił na jedną z oryginalnych map z lipca 2018 r. Na tym nostalgiczny szał się nie kończy, firma Epic planuje szybko wydać pozostałe poprzednie rozdziały gry wraz z porami roku dziewięć i dziesięć dostępne od 23 listopada. Oprócz przywrócenia popularnych map, firma ponownie wprowadziła wiele elementów gry z tamtych sezonów w formie mikrotransakcji, dzięki czemu nowi gracze mogą zbierać unikalną broń i akcesoria, które starsi gracze mają już od lat.

Rekord gracza

Według narzędzia śledzącego na żywo Fortnite.gg w sobotę w grze uczestniczyło jednocześnie 6,2 miliona graczy. Nawet w okresach nauki i pracy, według stanu na godzinę 10:30 czasu wschodniego w poniedziałek, na platformie było ponad 2,7 miliona graczy, czyli około dwa razy więcej niż w tym samym czasie w poprzednim tygodniu.

Batalia prawna pomiędzy Epic a Google

Nowy napływ graczy następuje po tym, jak w tym tygodniu rozpocznie się proces firmy Epic przeciwko Google w związku z prowizjami w sklepie Google Play. Oczekuje się, że zeznania złoży dyrektor generalny Google, Sundar Pichai. Epic pozwał już Apple w podobnej sprawie. Sędzia federalny w dużej mierze stanął po stronie Apple w tej batalii prawnej, ale pozostawił lukę, orzekając, że Apple powinno zezwalać aplikacjom na udostępnianie linków do innych opcji płatności. Apple odwołuje się od tej części decyzji do Sądu Najwyższego, natomiast Epic odwołuje się od pozostałych części decyzji.

Źródło: fortuna.com