Wojna na Ukrainie: EA usuwa rosyjską drużynę narodową, kluby piłkarskie z gry wideo „FIFA 22”


(Reuters) – Electronic Arts Inc. usuwa rosyjską reprezentację narodową i wszystkie rosyjskie kluby piłkarskie z popularnego tytułu gry wideo „FIFA 22”, ponieważ coraz więcej firm dystansuje się od kraju po inwazji na Ukrainę.

Firma oświadczyła również, że usunie rosyjskie drużyny z „NHL 22”, tytułu sportowego opartego na Narodowej Lidze Hokejowej.

Przeczytaj także: Wydarzenie Apple: Nowy iPhone SE 2022, iPad do premiery w tym dniu

Posunięcie EA nastąpiło kilka dni po tym, jak FIFA zawiesiła reprezentacje i kluby Rosji w międzynarodowej piłce nożnej, a NHL powiedział, że nie będzie uważał tego kraju za miejsce przyszłych rozgrywek NHL.

W lidze północnoamerykańskiej występuje kilku znanych rosyjskich graczy, w tym gwiazdy Tampa Bay Lightning Nikita Kucherov i Andrei Vasilevsky oraz weteran skrzydłowy Washington Capitals Alexander Ovechkin.

Od Apple po Nike, wiele firm zerwało więzi z Rosją, gdy kraje zachodnie nałożyły sankcje, w tym zamknięcie niektórych rosyjskich banków z globalnej sieci finansowej SWIFT.

Motorsport Games Inc. osobno stwierdziło, że sankcje wobec Rosji mogą opóźnić premierę przyszłych tytułów tego producenta gier wyścigowych.

Przeczytaj także: iPhone SE, OnePlus 10 Pro i więcej: 5 najlepszych smartfonów w Indiach w marcu 2022 r.

Akcje firmy Motorsport z siedzibą w Miami na Florydzie, znanej z gier „NASCAR” i „Cartcraft”, spadły o około 13% w handlu popołudniowym.

Motorsport Games poinformowało, że znaczna część jej personelu ds. rozwoju znajduje się w Rosji, a sankcje mogą wpłynąć na jej zdolność do wykorzystania rosyjskiego personelu do przyszłego rozwoju sportu.

Firma nie odpowiedziała od razu na zapytanie Reutera dotyczące liczby pracowników pracujących poza Rosją.

Obejrzyj wideo: Recenzja Vivo V23 5G: Dla miłośników selfie

Firma powiedziała w https://bit.ly/3sAS8K0: „Przedłużające się zamieszki, intensywne działania wojskowe lub bardziej rozpowszechnione sankcje mające wpływ na region mogą niekorzystnie wpłynąć na naszą działalność, wyniki operacyjne, sytuację finansową, płynność i perspektywy biznesowe”. Może mieć.” Zgłoszenie regulacyjne.

przeczytaj wszystkie najświeższe wiadomości, dzisiejsze świeże wiadomości i aktualizacje dotyczące wyborów na żywo tutaj.Źródło : https://eng.bharattimes.co.in/war-in-ukraine-ea-removes-russian-national-team-football-clubs-from-fifa-22-videogame/