Wkrocz w świat utworów kryjących się za „FIFA 22” Steve’a Schnura, prezesa ds. muzyki w EA Games — Spotify


Muzyka to ogromna część doświadczenia e-sportowego — a jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o serię FIFA od Electronic Arts (EA) Games. Dynamiczna, nowoczesna gra wieloosobowa pozwala fanom grać jako ich ulubieni piłkarze i drużyny piłkarskie, a jednocześnie słuchać świetnych utworów. Seria została nawet uznana za pomoc w wyniesieniu niektórych artystów i piosenek do większej liczby słuchaczy.

Kolejna wersja gry, FIFA 22, ma zadebiutować 1 października 2021 roku. Tak więc przed wyczekiwaną premierą zespół przygotował nie tylko oficjalny Ścieżka dźwiękowa FIFA 22 na Spotify, ale towarzyszący Ścieżka dźwiękowa FIFA 22 VOLTA celebrowanie wszystkich talentów i stylu, które fani mogą wnieść na boisko i na boiska do piłki nożnej ulicznej na całym świecie.

Aby uczcić oficjalną premierę ścieżki dźwiękowej — i zachęcić fanów do debiutu gry w mniej niż dwa krótkie tygodnie — rozmawialiśmy z Steve Schnur, Worldwide Executive i President of Music, EA Games, o podejściu jego zespołu do muzyki w grze i na dwóch oficjalnych ścieżkach dźwiękowych.

Jesteś w branży muzycznej od dawna. Jakie jest twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z muzyką z gier wideo? Czy muzyka i gry wideo zawsze miały dla Ciebie tak silny związek?

Jestem OG – oryginalnym graczem – z pokolenia, w którym kieszeń pełna ćwierćdolarówek znaczyła wszystko. W tamtych czasach salon gier był dla mnie tak samo ważny jak sklepy z płytami, co początkowo zakładałem z zupełnie innych powodów. Wkrótce zacząłem zdawać sobie sprawę, że upuszczając igłę na moją ulubioną Czarny sabat album lub słysząc, że pierwszy kwartał wywołał Pac-Man motyw może przyspieszyć mój puls w bardzo podobny sposób. Wszyscy prawdziwi gracze / fani muzyki instynktownie rozumieją połączenie.

Przypisujesz swojemu zespołowi możliwość nawiązania kontaktu z artystami przed ich wybuchami i wykorzystania ich piosenek w swoich grach. Masz słynną postawę „bez radia”. Jakich narzędzi używasz, aby znaleźć nowe talenty?

Jeśli jest w radiu, jest już za późno. Naszym zadaniem jest znajdowanie, zabezpieczanie i dostarczanie najlepszych nowych piosenek, najgorętszych nowych artystów i najbardziej ekscytujących nowych trendów muzycznych, które przesuną igłę na nadchodzący rok.

Zespół EA Music — który, nawiasem mówiąc, składa się tylko z sześciu osób — robi to za pomocą prostej formuły: świetne uszy, instynkt i niezrównane relacje z artystami, menedżerami, wydawcami i producentami na całym świecie. Razem słuchamy muzyki. Pasjonujemy się tym. Kłócimy się. Znajdujemy nowe zespoły i piosenki, które kochamy, a następnie dzielimy się nimi z milionami naszych przyjaciół za pośrednictwem naszych ścieżek dźwiękowych.

A dzień nowy FIFA Wydanie zostało wydane, już pracujemy nad kolejną.

Jakie jest największe nieporozumienie, jakie zaobserwowałeś na temat tego, jaki rodzaj muzyki spodoba się fanom sportu i e-graczom? Jak to zdemaskowałeś?

Muzyka i sport zawsze łączyły wyjątkowe relacje, ponieważ są ze sobą powiązane kulturowo. Kiedy 20 lat temu przełamaliśmy schemat ścieżki dźwiękowej, wiedzieliśmy, że muzyka z gier sportowych musi przestać brzmieć jak AC/DC lub królowa i zamiast tego zacznij odzwierciedlać następne pokolenie. Kiedy sportowcy zaczęli podkreślać swoją indywidualną tożsamość na boisku i boisku, muzyka musiała zrobić to samo. Wierzyliśmy, że gracze nie tylko będą otwarci na nowych artystów i muzykę, ale także staną się gorącymi zwolennikami każdej corocznej ścieżki dźwiękowej. Jesteśmy teraz od dwóch pokoleń nie tylko globalnym celem odkrywania nowej muzyki, ale także twórcami nowych kultur muzycznych dla milionów graczy i fanów na całym świecie. I czy to jest Szaleć, NHL, lub FIFA, pomogliśmy zmienić sposób, w jaki ludzie słyszą i doświadczają sportu.

Czego fani mogą się spodziewać dzięki nowemu? FIFA wydanie gry i ścieżki dźwiękowej? Których artystów rozpoznają? Kogo ekscytujesz się, aby fani mogli je odkryć?

FIFA 22 dostarcza bezprecedensowe 122 utwory reprezentujące 27 narodów. Ducha ścieżki dźwiękowej z 52-utworowego menu można poczuć na trybunach Etihad lub piasków Tulum, obejmującego gatunki festiwalu odważnych, podnoszących na duchu rytmów z nową muzyką od międzynarodowych supergwiazd, takich jak Szwedzka Mafia Domowa, Polo i Pan, Szklane Zwierzęta, Mały Simz, dziewczyna w czerwieni, Dżunglai brytyjski piosenkarz i autor tekstów Sam Fender. I dokładnie tak, jak oczekiwali fani, jest tegoroczna wizytówka nowicjuszy, w tym nowojorskiej wokalistki Kacper Caan; Australijscy altowi rockmani Krwawy księżyc; Brazylijski fenomen wokalny CAIO PRADO; Londyńska piosenkarka soul Nadzieja Tala; unikalny kolektyw kongijski KOKOKO!; Francuski piosenkarz-raper z Jamajki Hendrix Harris; Izraelski zespół trip-hop Ruch Miasta Ogrodu; Numer jeden w Irlandii niezależnych rockmanów, Inhalator; i południowoafrykański „przyszły getto punk” Moonchild Sanelly z duetem z Wielkiej Brytanii Dynamit Smutnej Nocy.

Gristy undergroundowy klimat Ścieżka dźwiękowa VOLTA FOOTBALL można wyczuć w ślizgających się butach na ubitych terenach w dzielnicach od Lagos i São Paulo po Los Angeles i Rzym. Te 70 piosenek to kwintesencja globalnego hip-hopu, grime’u, elektroniki i nie tylko, w tym nowa płyta paryskich producentów DJ wąż oraz Malaa, brytyjski raper wiertniczy Nagłówek Jeden z udziałem afroswingowego duetu Młody T i Bugsey, bzyczący duet hip-hopowy z Atlanty ZIEMIAi brytyjski piosenkarz i autor tekstów John newman z remiksem swojego przełomowego hitu „Love Me Again” z FIFA 14.

Na Spotify widzieliśmy, że słuchacze przychodzą na platformę, aby przesyłać strumieniowo muzykę, którą słyszą w grach wideo. Jak EA wykorzystuje Spotify?

Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy, aby nasze ścieżki dźwiękowe rozkwitały na platformach poza samymi grami. Entuzjastyczne wsparcie Spotify dla naszych list odtwarzania — w tym premier, ekskluzywnych utworów itp. — było do tego kluczem.

Pierwotnie, FIFA ścieżki dźwiękowe odzwierciedlały światową kulturę. Potem zaczęli wpływać na kulturę. W dużej mierze dzięki Spotify, FIFA ścieżki dźwiękowe mają teraz zostać kultura.

Gotowy na odpoczynek z oficjalną ścieżką dźwiękową? Udaj się do Profil FIFA na Spotify lub streamuj poniższą playlistę.Source : https://newsroom.spotify.com/2021-09-23/get-a-sneak-peak-into-the-songs-behind-fifa-22-from-steve-schnur-president-of-music-for-ea-games/