Tim Cahill wspiera dalsze badania nad główkami, wspiera Ange Postecoglu w przezwyciężeniu celtyckich zmagań; Piłka nożna; Mistrzostwa Świata FIFA; FIFA 22


„To nie tylko piłka nożna, to sport. Nagłówek nie jest [just] kierując piłkę, to kontakt. Możesz więc mówić o rugby, mówić o tenisie, jeśli ta piłka uderzy cię w głowę.

„Wszystko odbywa się w kontekście i jest to rozmowa, która wymaga jak największej ilości informacji, aby uzyskać pozytywny wynik”.

Cahill otrzymał licencję trenerską UEFA A, spędzając czas z powrotem w Evertonie pod kierownictwem byłego szefa Carlo Ancelottiego, a także jako asystent menedżera drużyny Toffees do lat 16 podczas studiów.

Ale nie śpieszy się do coachingu.

„Mówią, że rzuć się na głęboką wodę, żyj tym i ucz się tego, ale jestem bardzo uporządkowany i szczegółowy” – powiedział Cahill.

„Nie lubię robić niczego, jeśli nie wiem wszystkiego, tak jak byłem piłkarzem.

„Nie śpieszę się. Cieszę się, że jestem z rodziną w Katarze i biorę udział w różnych projektach, takich jak Mistrzostwa Świata, Akademia Aspire, reprezentacje narodowe i kadra kierownicza, a także dyplomy, które prawie skończyłem – to i po prostu wyluzowanie.

„Mogę zostać do drugiej w nocy, grając w FIFA z moimi chłopcami, jednym, który jest w Anglii, a drugim tutaj ze mną, jeśli nie ma treningu następnego dnia, to w naszej sprawie jest tylko moja żona”.

Cahill wspiera Ange w Celticu, żałując, że stracił go na Mistrzostwach Świata 2018

Cahill przypisuje byłemu trenerowi Socceroos Ange Postecoglou za zainspirowanie go do trenowania i wierzy, że trener Celticu otwiera nowe możliwości dla Australijczyków w Europie.

Ale Postecoglou jest również pod presją – kontuzje i słaba forma uderzają w szkocką drużynę w ostatnich tygodniach.

Ładowanie

„To jest piłka nożna”, powiedział Cahill, zapytany o obecne problemy Celticu.

„Nie znam fana, który nie denerwuje się, gdy przegrywa lub kwestionuje swojego menedżera, nie ma znaczenia, czy to Barcelona, ​​PSG czy Man United – wszystkie największe kluby. Możesz podpisać kontrakty z największymi graczami, nie gwarantuje to wygranych ani trofeów.

„Ale jedyną rzeczą w Ange jest to, że jest w niej serce, a oni to widzą i kochają. To wszystko, czego chcą fani Celticu. Są pełni pasji i widzą kogoś, kto walczy o odznakę.

„To jest coś, co zawsze zbliżało mnie do Ange, naprawdę dbał o Australię i dał z siebie wszystko. W końcu nie przyszedł na [2018] Puchar Świata i to była dla nas ogromna strata.”

Cahill powiedział, że utrzymuje kontakt z Postecoglou, a jego kadencja w Celticu była ogromnym osiągnięciem dla australijskiej piłki nożnej.

Cahill i Ange Postecoglou świętują triumf Socceroos w Pucharze Azji w 2015 roku.Kredyt:Brendan Esposito

„On jest tym, który podekscytował mnie do trenowania. Nigdy nie pracowałem dla nikogo tak szczegółowego jak on, a sposób, w jaki graliśmy przez te cztery lata był niesamowity. Nie było wielu drużyn, których nie zdominowaliśmy w posiadaniu.

„Jest wielkim mentorem i spokojnie zajmuje się swoim biznesem, nie ma znaczenia, czy ludzie są za, czy przeciw. Zawsze robi fale i robi to teraz w fantastyczny sposób.”

Ładowanie

Socceroos na dobrej drodze do Mistrzostw Świata

Socceroos grają w niektórych „domowych” kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Katarze ze względu na ograniczenia podróży związane z COVID-19 w Australii, a Cahill powiedział, że zespół był traktowany „czerwonym dywanem” podczas swoich pobytów.

Drużyna wygrała dwa pierwsze kwalifikacje, ale w przyszłym miesiącu ma przed sobą dwa trudne mecze, goszcząc Oman w Katarze, a następnie odwiedzając Japonię.

„Kwalifikacje do czterech mistrzostw świata, w których grałem, nie były łatwe, jeśli już, to ostatnie dwa były najtrudniejsze” – powiedział Cahill.

„Jeśli namalujemy im ten obraz, od razu zjeżdżasz z asfaltu [in Qatar] do hotelu, pierwszorzędne traktowanie i grasz na klimatyzowanym stadionie przeciwko innej drużynie, która musi zrobić to samo. Więc to jest równe szanse.

„Mają ogromną szansę, a głównym elementem jest konsekwencja – chodzi o wygrywanie, kiedy się liczy i jestem pewien, że mogą to zrobić”.

„Bestia” w obronie

Wiadomo, że koszykarze NBA czekają na opublikowanie swojej oceny graczy w serii gier wideo NBA 2K, a następnie narzekają na to w mediach społecznościowych.

Cahill powiedział, że jest dumny z powrotu do gry FIFA 22 i świętowania jego znaku towarowego, w tym boksowania flagi rożnej.

Ale Cahill, który ma ogólną ocenę 85 (99 to maksimum), był zadowolony z wysokiej oceny celności główką, choć nie mógł się oprzeć kwestionowaniu swojej niskiej oceny defensywnej.

„Jeśli mówisz o obronie, to 62, ale wszyscy wiedzą, że byłem bestią, jeśli chodzi o obronę – broniłem się lepiej niż atakowałem, ponieważ to była duża część mojej gry” – powiedział Cahill.

„Nie martwię się takimi rzeczami. Traktuję to jako komplement, że jako Australijczyk jestem w grze i reprezentuję futbol azjatycki i mój kraj.

„Minąłem to, ale nadal jestem aktualny, co jest niesamowite”.

Wiadomości sportowe, wyniki i komentarze ekspertów. Zapisz się do naszego biuletynu sportowego.Source : https://www.smh.com.au/sport/soccer/cahill-supports-more-research-on-heading-backs-postecoglou-to-overcome-celtic-struggles-20210929-p58vnc.html