Napraw spadek liczby FPS w grze FIFA 22 i zwiększ wydajność gry FIFA na komputerze z systemem Windows


Tutaj porozmawiamy o tym, jak naprawić upadek, zacinanie się lub opóźnienia w FIFA 22 lub zwiększyć wydajność FIFA. FIFA 22 to najnowszy dodatek do wieloletniej serii FIFA. Oferuje najlepszą rozgrywkę, grafikę i jest uważana za najlepszą grę piłkarską na rynku. Jednak ze względu na to, że jest to gra online dla wielu graczy, bardzo często występuje spadek liczby klatek na sekundę. Ale na szczęście możesz rozwiązać ten problem i uzyskać lepszą wydajność w grze.

Napraw spadek FPS w FIFA 22 i zwiększ wydajność FIFA

Poniżej znajduje się lista wszystkich skutecznych obejść, które możesz spróbować naprawić w grze FIFA 22 Drop, Stuttering lub Lag lub zwiększyć wydajność gry.

 1. Zapewnia, że ​​komputer spełnia wymagania systemowe
 2. Zmień ustawienia w grze
 3. Włącz tryb gry
 4. Uruchom grę FIFA 22 w trybie najlepszej wydajności
 5. Zmniejsz FPS
 6. Zaktualizuj grę

Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo wszystkim tym rozwiązaniom.

1]Zapewnia, że ​​komputer spełnia wymagania systemowe

FIFA 22 to jedna z najnowszych gier wideo na rynku i prawie niemożliwe jest znalezienie konkurenta, jeśli chodzi o oferowaną grafikę. Jednak ze względu na to, że jest to gra zorientowana na grafikę, musisz mieć wysokiej klasy system, aby bez problemu uruchomić FIFA 22. Poniżej znajdują się wszystkie minimalne wymagania, aby bez problemu uruchomić FIFA 22.

 • procesor: Intel Core i3-6100 lub AMD Athlon X4 880K
 • Baran: 8 GB.
 • OS: Windows 10 – 64-bitowy.
 • GPU: NVIDIA GTX 660 2 GB lub AMD Radeon HD 7850 2 GB.
 • Dostępne miejsce na dysku: 50 GB

Sprawdźmy teraz zalecane wymagania do uruchomienia gry FIFA 22.

 • procesor: Intel i5-3550 lub AMD FX 8150
 • Baran: 8 GB
 • OS: Windows 10 lub nowszy – 64-bitowy
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 670 lub AMD Radeon R9 270X
 • Dostępne miejsce na dysku: 50 GB

Jeśli twój system nie spełnia zalecanych wymagań, napotkasz spadek liczby klatek na sekundę w grze. Ale w przypadku, gdy twój system sprawdza wszystkie zalecane pola wymagań, a mimo to masz do czynienia ze spadkiem liczby klatek na sekundę w grze, może to oznaczać problem techniczny. Wykonaj poniższe obejścia, aby rozwiązać problem.

2]Zmień ustawienia w grze

W przeciwieństwie do innych gier wieloosobowych, FIFA 22 nie oferuje wielu ustawień w grze, dzięki którym możesz grać. Istnieje jednak kilka ustawień związanych z wideo, które można zmienić, aby naprawić spadek liczby klatek na sekundę lub zwiększyć wydajność gry. Jeśli masz monitor 1080p, upewnij się, że rozdzielczość gry jest ustawiona na 1920x1080p. Jeśli jednak masz ten sam monitor pikselowy, ale ze słabszym GPU, możesz obniżyć rozdzielczość, aby naprawić spadek FPS.

W ustawieniach wideo gry ustaw jakość renderowania na wysoki lub ultra. Zalecamy ustawienia tylko tym, którzy mają wysokiej klasy system i wciąż borykają się ze spadkiem FPS. Ale jeśli masz urządzenie z niższej półki, ustaw jakość renderowania na średnią lub niską.

Jeśli zachowałeś Multi Sampling Anti Aliasing aka włączony w grze MSAA, będziesz musiał stawić czoła spadkowi liczby klatek na sekundę, zwłaszcza jeśli masz urządzenie z niższej półki. Domyślnie MSAA jest ustawione na 4x. Zalecamy jednak zmniejszenie go do 2x, aby zwiększyć wydajność gry. Nie możesz również wyłączyć tej opcji, jeśli problem będzie się powtarzał.

3]Włącz tryb gry

Tryb gry

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows zawiera dedykowaną funkcję trybu gry. Możesz go włączyć, aby nadać priorytet rozgrywce. Tryb gry zasadniczo czyści wszystkie aplikacje działające w tle, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę w grze i zapewnić lepszą wydajność w grach. Tak więc granie w FIFA 22 z włączonym trybem gry może być idealnym rozwiązaniem, aby naprawić spadek FPS. Oto jak włączyć tryb gry w systemie Windows 11/10.

 1. Naciśnij klawisz skrótu Windows + I, aby otworzyć Ustawienia systemu Windows.
 2. Kliknij na Hazard opcja obecna na lewym panelu ekranu.
 3. Stuknij w Tryb gry, i włącz Przełącz w następnym oknie.

Otóż ​​to. Teraz zagraj w FIFA 22 i sprawdź, czy problem został naprawiony, czy nie.

4]Zaktualizuj sterownik graficzny

Nieaktualny sterownik graficzny może być kolejnym ważnym powodem spadku liczby klatek na sekundę w grze FIFA 22. Jeśli więc nie aktualizowałeś sterownika graficznego od dłuższego czasu, zaktualizuj go, aby poprawić wydajność gry. Możesz wypróbować jedną z poniższych metod.

 1. Pobierz najnowszą aktualizację sterownika karty graficznej, korzystając z funkcji aktualizacji opcjonalnej systemu Windows.
 2. Odwiedź witrynę producenta sterownika karty graficznej, aby pobrać najnowszą aktualizację.

Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer. Otwórz grę i sprawdź, czy problem został rozwiązany, czy nie.

5]Uruchom FIFA 22 w trybie najlepszej wydajności

Najlepsza wydajność

 1. Otwórz klawisz skrótu Windows + I, aby otworzyć menu Ustawienia.
 2. Teraz przejdź do System, a następnie Zasilanie i bateria.
 3. Kliknij ikonę rozwijaną obecną obok Tryb zasilania.
 4. Wybierz Najlepsza/najwyższa wydajność opcja.

Uruchom grę ponownie i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

6]Zmniejsz FPS

FIFA 22 posiada opcję ręcznego zarządzania liczbą klatek na sekundę. Możesz zmienić liczbę klatek na sekundę w grze, odwiedzając ustawienia wideo. Jeśli masz monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania, zaleca się ustawienie częstotliwości odświeżania na „bez limitów“. Jeśli jednak masz tygodniowy procesor graficzny, możesz zmniejszyć liczbę klatek na sekundę, aby rozwiązać problem z opóźnieniem lub spadkiem FPS. W przypadku słabej karty graficznej zalecamy utrzymywanie szybkości klatek na poziomie 30 FPS.

7]Zaktualizuj grę

Jeśli żadne z powyższych obejść nie pomoże ci w rozwiązaniu problemu, ostatnią rzeczą, jaką możesz spróbować, jest aktualizacja gry. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować grę FIFA 22.

 1. Otwórz aplikację EA w swoim systemie i sprawdź dostępne aktualizacje gry FIFA 22.
 2. Uruchom Steam na swoim Windowsie i sprawdź, czy jest jakaś aktualizacja do gry FIFA 22.

Otóż ​​to.

Jak poprawić swoje wyniki w grze FIFA 22?

Istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności gry FIFA 22. Możesz zaktualizować sterownik graficzny, zmienić ustawienia w grze, zmniejszyć liczbę klatek na sekundę lub zaktualizować grę, aby poprawić wydajność gry.

Czytaj dalej: FIFA 2022 nie ładuje się lub nie działa na PC.

Napraw spadek liczby klatek na sekundę w FIFA 22 lub zwiększ wydajnośćŹródło : https://www.thewindowsclub.com/fifa-fps-drop-and-increase-fifa-performance