Mniej niż cztery procent piłkarzy FIFA 22 rozegrało mecz kobiet


FIFA 22 zbliża się do końca, a gracze przygotowują się do kolejnej iteracji corocznego symulatora piłki nożnej EA. Jednak statystyki osiągnięć pokazują, że zaledwie cztery procent graczy rozegrało mecz piłki nożnej kobiet w ciągu 10 miesięcy gry.

TheGamer zmierzył to, śledząc osiągnięcie Passion na Xbox, PlayStation i Steam. Aby odblokować osiągnięcie, musisz „rozegrać mecz piłki nożnej kobiet”, co zrobiło niewielu graczy. 3,3 proc. graczy odblokowało osiągnięcie na Xboksie, 4,2 proc. na PlayStation według PSNProfiles, a 3,9 proc. na Steamie. To średnio 3,8 procent graczy, którzy rozegrali przynajmniej jeden mecz piłki nożnej kobiet w grze FIFA 22. Nie braliśmy pod uwagę graczy Nintendo Switch, ponieważ osiągnięcia nie są dostępne na konsoli Nintendo.

WIDEO DLA GRACZY DNIA

Powiązane: Raport: Dlaczego tak wiele tytułów sportowych obejmuje grę kobiet

To trofeum mierzy tylko mecze kobiet rozgrywane w trybie Kick Off, albo w rozgrywkach Pucharu Międzynarodowego Kobiet (pomyśl o Pucharze Świata pod każdym względem) lub jednorazowych meczach towarzyskich, w tym House Rules. Możesz grać jako kobiety w dwóch innych trybach gry, Pro Clubs i duchowym następcy FIFA Street, Volcie. Jednak oba te tryby stawiają Cię w drużynach mieszanej płci i oferują inne wrażenia niż zwykła taryfa FIFA. FIFA 22 dodała również Alexa Scotta jako współkomentatora w trybie kariery, ale nie występuje w trybach takich jak Ultimate Team.

Podczas gdy więcej graczy może wybrać grę w meczach międzynarodowych kobiet, EA może zrobić znacznie więcej, aby promować grę kobiet w FIFA. Obecnie nie ma krajowych drużyn kobiecych, które mogłyby grać w grze, tylko reprezentacje narodowe. Oznacza to, że nie ma opcji rozpoczęcia trybu kariery w drużynie kobiet, a także w Ultimate Team nie ma kobiet. Można sobie wyobrazić, że więcej osób grałoby jako kobiety, gdyby znalazły się w najpopularniejszych trybach FIFA.

Symulator rywalizacji sportowej Football Manager pracuje obecnie nad dodaniem kobiet do swojej gry, ale obecnie nie ma szacowanego czasu przybycia. Sports Interactive ma znacznie bardziej solidny system skautingu i badań oraz dokładną bazę danych statystyk graczy i powiedział w zeszłym roku, że chce robić to dobrze dla kobiecej gry, a nie tylko publikować jakikolwiek stary produkt. Nie wydaje się jednak prawdopodobne, że pojawi się w Football Manager 23, ponieważ nie otrzymaliśmy aktualizacji od dewelopera od prawie roku.

FIFA nie ma tego problemu, ponieważ wiele kobiet jest już w grze. Gdyby jednak chciał na przykład wprowadzić Kobiecą Super Ligę, musiałby dodać znacznie więcej zawodników. EA powinno się do tego przyzwyczaić, ponieważ FIFA 22 wprowadziła indyjską Super League, a nowe drużyny są regularnie dodawane do gry w jej rocznych ratach.

EA może promować kobiecą grę w FIFA, włączając ligę taką jak WSL, dzięki czemu gracze mogą brać udział w meczach krajowych i międzynarodowych. Otworzyłoby to również możliwość kobiecych trybów kariery, chociaż fakt, że transfery działają inaczej w grze kobiet, stworzyłby trochę więcej pracy, niż początkowo się wydawało.

Sports Interactive twierdzi, że zamierza umożliwić transfery trenerów między klubami męskimi i żeńskimi, aby Jurgen Klopp mógł zarządzać nowo awansowanymi kobietami z Liverpoolu lub Sarina Wiegman i Emma Hayes mogły przejąć kontrolę nad wyścigiem o tytuł w Premier League. Wydaje się, że to wiele, o co można prosić FIFA, która obecnie nie ma nawet kobiecej Super League, ale jeśli EA naprawdę chce, aby więcej graczy grało w meczach kobiet, musi nadać im jednakową wagę, jeśli chodzi o rozgrywkę.

Dalej: Dlaczego nie gram w FIFA 23Źródło : https://www.thegamer.com/fifa-22-women-achievement/