Maradona zostaje usunięta z FIFA 22 i Ultimate Team z powodu sporu prawnego z EA Sports


Prawa legendarnego argentyńskiego piłkarza miały również wpływ na Pro Evolution Soccer w przeszłości.

Nie musisz być ekspertem od piłki nożnej, żeby się spotkać Diego Armando Maradona. Argentyński gracz jest uważany za jednego z najlepszych wszech czasów, a gry takie jak FIFA 22 zawierają legendy i ikony w swoich trybach gry, z których najpopularniejszym jest Ultimate Team, w którym użytkownicy tworzą własny zespół, zbierając karty od profesjonalistów.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Państwa, że ​​argentyński wymiar sprawiedliwości wiedział o pozwie o prawa do wizerunku zmarłego piłkarza i wygląda na to, że przyniósł skutek, ponieważ EA wycofało list z Maradony gry, lub tak mówi następujący komunikat, który pojawia się po wejściu do niej.

Musimy usunąć Maradonę z paczek FUTEA sports„Ze względu na spór prawny ze stronami trzecimi musimy usunąć Diego Maradona z pakietów drużyn FIFA Ultimate Team, Ultimate Draft i Soccer Aid World XI. Dlatego elementy ikony Diego Maradony nie będzie już dostępny w kopertach, SBC i FUT Draft, a jego przedział cenowy pozostanie niezmieniony do odwołania. Dzielimy rozczarowanie fanów i mamy nadzieję, że w przyszłości dołączymy do jednej z wielkich ikon futbolu.

Oświadczenie nie wydaje się zbyt obiecujące na przyszłość i należy również wyjaśnić, że prawa do wizerunku Maradony są obecnie własnością sattvicaFirma Matíasa Morla, podczas gdy umowa z Electronic Arts została podpisana z Stefano Cecibez uprawnień do tego.

Matías Morla jest prawnikiem, który rozpoczął już spory prawne z wciąż żywym Diego Maradoną, gdy w 2017 roku ponownie pozwał Konami do sądu w sprawie o prawa do wizerunku. Związek z Pro Evolution Soccer Ostatecznie zostało to rozwiązane dzięki temu, że japońska firma i piłkarz podpisali pokój na mocy kontraktu, który trwał do 2020 roku.

Subskrybuj kanał 3DJuegos na YouTube

Więcej o: FIFA 22, Ultimate Team, Maradona, Sporze prawnym, EA, EA Sports i Electronic Arts.Źródło : https://www.ruetir.com/2022/03/24/maradona-is-removed-from-fifa-22-and-ultimate-team-due-to-a-legal-dispute-with-ea-sports/