Maradona usunięty z FIFA 22 Ultimate Team z powodu „sporu prawnego”


Diego Maradona, jeden z najbardziej znanych piłkarzy w historii, został usunięty z FIFA 22. Według oświadczenia wydanego przez EA Sports, jego usunięcie jest związane z sporami prawnymi.

„Z powodu sporu prawnego ze stroną trzecią musimy zawiesić Diego Maradona w graniu w FIFA Ultimate Team Pack, Ultimate Draft i drużynie Soccer Aid World XI” – czytamy w komunikacie, który można znaleźć w grze. „W związku z tym przedmioty ICON Diego Maradony nie będą już dostępne w paczkach, SBC i FUT Draft, a ich zakres cenowy został ustalony do odwołania”.

Argentyńska legenda została dodana do gry jako część pakietu ikon FUT, który zawiera jednych z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Gracz, który zmarł w listopadzie 2020 roku, posiadał kilka kart, prezentujących go na różnych etapach kariery. Oczywiście karty Maradony były niesamowicie potężne i bardzo cenione przez FIFA gracze. Na rynku w grze karty gracza są jednymi z najdroższych do zdobycia.

Jest jednak nadzieja, że ​​Maradona powróci do gry w przyszłości. „Dzielimy rozczarowanie naszych fanów i mamy nadzieję, że w przyszłości przywrócimy do gry jedną z największych ikon futbolu” – powiedział EA Sports.

Oficjalne uzasadnienie usunięcia Maradony w FIFA 22 nie jest znane, choć pojawiły się pewne spekulacje na ten temat. W listopadzie 2021 r. argentyński portal informacyjny Infobae za pośrednictwem Eurogamer poinformował, że EA Sports podpisało umowę dotyczącą praw do Maradony ze swoim przyjacielem i byłym menedżerem, Stéfano Cecim, który najwyraźniej nie miał praw do zawodnika. Są one rzekomo własnością Sattvica, firmy należącej do prawnika o nazwisku Matías Morla.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=0BA4E887A32B4CFD85EF3F24B09DE825&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Ffifa%2Fnews%2Fmaradona-removed-from-fifa-22-ultimate-team-over-legal-dispute&c=3381021798175928101&mkt=fr-fr