Jeśli FIFA 22 chce reprezentować współczesną piłkę nożną, powinna obejmować branie kolana


Gdziekolwiek na nim stoisz, jest to część nowoczesnego futbolu.

Czytasz :Jeśli FIFA 22 chce reprezentować współczesną piłkę nożną, powinna obejmować branie kolana

Kiedy Anglia zagra dziś z Chorwacją, zawodnicy reprezentacji Anglii uklękają przed rozpoczęciem meczu jako forma protestu przeciwko rasizmowi, szczególnie rasizmowi wobec czarnych piłkarzy w piłce nożnej. Wiemy, że to jest powód, dla którego zespół Anglii to zrobi, ponieważ menedżer Gareth Southgate i kilku członków reprezentacji Anglii kilkakrotnie wyjaśniało tę motywację. Niestety, jest prawdopodobne, że ten dziesięciosekundowy, pokojowy gest sprzeciwu wobec rasizmu zostanie powitany przez buczenie – chociaż jeśli zapytasz ludzi, którzy buczą, przysięgną, że wcale nie są rasistami.

Nie buczą dlatego, że popierają rasizm, ale dlatego, że widzą wzięcie kolana jako bramę do marksizmu – klękanie przed grą w piłkę nożną jest jednym z kluczowych przesłań Das Kapital. Nie chodzi o rasizm, chociaż wszyscy, którzy to robią, bardzo cierpliwie wyjaśniali, że tak jest. Chodzi o kulturowy marksizm, komunizm, korbinizm, faszyzm, BLM i „Wracaj do swojego kraju!”. Czekaj nie. Nie ten ostatni. Pamiętaj, że nie są rasistami.

Niewątpliwie przyjęcie kolana jest kontrowersyjne. Ale jest to również ogromna część nowoczesnego futbolu, ponieważ w zeszłym sezonie był regularną częścią Premier League, a teraz został włączony do Euro. Skoro jest to tak ważna część współczesnej gry, czy nie powinna znaleźć się w FIFA 22?

Jeśli FIFA 22 chce reprezentować współczesną piłkę nożną, powinna obejmować branie kolana

FIFA wciąż jest szczytem symulatora piłki nożnej, ale nie nadąża za pewnymi zmianami we współczesnej grze. Kolejną kwestią sporną – sporną z zupełnie innego powodu – jest VAR. Żaden weekend nie mija bez pojawiania się jakiejś historii VAR, a jednak FIFA całkowicie to zignorowała. Choć VAR jest niepopularny, trudno twierdzić, że FIFA w pełni oddaje dramat gry, gdy nie ma VAR.

Oczywiście jest to znacznie mniejszy problem. Włączasz systemy VAR lub nie. Uderzenie w kolano to nie tylko jednorazowa czynność – niezależnie od tego, jakie są twoje odczucia, wszyscy wydaje się, że wszyscy zgadzamy się, że chodzi o coś więcej niż o przyłożenie jednego kolana do murawy na dziesięć sekund, a następnie ponowne wstanie. Argument „nie ma polityki w grach wideo” zmienił się gwałtownie w ciągu ostatniego roku, a kilka gier zawierało wiadomości wspierające ruch Black Lives Matter lub Stop Asian Hate. Tymczasem, gdy Ubisoft wcześniej odsunął sugestię, że jego gry o dystopii po Brexicie, gospodarkach dyktatury lub wojnie geopolitycznej są z natury polityczne, niedawno wydał oświadczenie potwierdzające, że Far Cry 6 jest rzeczywiście polityczny – po prostu nie. konkretnie o Kubie, mimo że jest ona oparta na opowieściach o kubańskich bojownikach partyzanckich i z antagonistą Giancarlo Esposito, który twierdzi, że oparł swój występ Antona Castillo na Fidelu Castro.

Jeśli FIFA 22 chce reprezentować współczesną piłkę nożną, powinna obejmować branie kolana

Oddzielenie polityki od gier nie jest już jednoznaczne, a jeśli gry chcą pochwały za wspieranie popularnych trendów w zakresie sprawiedliwości społecznej, muszą być przygotowane na przyjęcie okrzyków, które im towarzyszą. Możesz argumentować, że FIFA to zupełnie inna gra. To nie jest narracyjne doświadczenie jak Far Cry 6 i nie istnieje w sferze politycznej. Tyle że to robi. Piłka nożna jest sportem z natury politycznym, grą należącą do klasy robotniczej, która została powoli, ale pewnie odsunięta od nas pod przykrywką „przyjaznej rodzinie” rebrandingu, której celem jest (słusznie) wypchnięcie chuligaństwa kosztem lokalnych cen. wentylatory. Kiedy Boris Johnson i Matt Hancock ogłosili pensje piłkarzy, tylko po to, by wielokrotnie ignorować apele Marcusa Rashforda o darmowe szkolne posiłki, nie był to pierwszy futbolowy wypad w politykę. Była to po prostu część schematu, który istniał od pokoleń.

Jeśli zacznę iść tą drogą, nigdy się nie zatrzymam, ale powodem, dla którego dzisiaj widzimy znacznie więcej technicznych gier i znacznie mniej uniwersalnych graczy w stylu Jamesa Milnera, jest to, że zbiorowe rządy na całym świecie zamykają parki i zmuszają dzieci nauczyć się grać na betonie, co prowadzi do innej ścieżki rozwoju. To chyba historia na inny dzień.

Chodzi o to, że piłka nożna to bardzo polityczny sport. Zawsze tak było. A gry sportowe już tutaj. NBA 2K21, stworzone przez 2K Sports, a nie twórców FIFA, EA, wyraźnie odwoływało się do zamknięcia graczy w zeszłym sezonie i zawierało oznaczenia kortów Black Lives Matter, z których korzystało wiele drużyn WNBA.

Jeśli FIFA 22 chce reprezentować współczesną piłkę nożną, powinna obejmować branie kolana

Są powody, by mieć problemy z kolanem. Kiedy Colin Kaepernick zrobił to po raz pierwszy, był to protest, który kosztował go karierę jako rozgrywający NFL. Teraz jest korporacyjny i wstępnie zatwierdzony, co nie jest dokładnie tak, jak działają protesty. Za kulisami musi być również więcej pracy – sankcje dla kibiców, którzy buczą, więcej działań przeciwko rasizmowi ze strony graczy i większa edukacja zamiast gestów powinny być kolejnymi krokami. Niezadowolenie z jego efektu to jedno. Postrzeganie go jako tylnego wejścia dla marksizmu kulturowego to zupełnie inna sprawa.

Jeśli FIFA 22 chce zostać symulatorem piłki nożnej, który reprezentuje współczesną grę we wszystkich jej formach, musi uznać sposób, w jaki się zmieniła. Sposobem na to jest przyjęcie kolana. Czy wirtualni gracze klęczący w możliwej do pominięcia animacji coś zmienią? Nie, prawdopodobnie zrobi to nawet mniej niż robiący to prawdziwi gracze – w końcu to właśnie te kolejne kroki naprawdę robią różnicę. Ale rasizm szerzy się w naszym społeczeństwie, a drużyna piłkarska Anglii przynajmniej próbuje to przyznać. To jeden z najmłodszych i najbardziej zróżnicowanych zespołów, jakie Anglia kiedykolwiek wzięła na duży turniej, co sugeruje, że świat się zmienia – choćby trochę. Jeśli FIFA chce być częścią tej zmiany, drobne gesty to początek. Jeśli nawet nie chce tego zrobić, nie jestem pewien, dokąd stąd zmierza.

Dalej: Co może oznaczać podobno tryb kariery online FIFA 22?

Stacey Henley jest redaktorem naczelnym TheGamer i często podróżuje na skraj Ziemi, ale tylko w grach wideo. Znajdź ją na Twitterze @FiveTacey

Źródło linku: https://www.thegamer.com/fifa-22-modern-football-taking-the-knee/Źródło : https://pcpando.com/if-fifa-22-wants-to-represent-modern-football-it-should-include-taking-the-knee/