Internet reaguje na usunięcie przez EA rosyjskich drużyn z FIFA 22


Wczoraj EA Sports ogłosiło, że usunie reprezentację Rosji i rosyjskie kluby z FIFA 22. Ogłoszenie nadeszło, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę wkroczyła w drugi tydzień. W miarę rozprzestrzeniania się wiadomości społeczność gry zaczęła reagować.

Oto oryginalne oświadczenie:

Oprócz reprezentacji narodowej, FIFA 22 zawiera trzy drużyny rosyjskiej Premier League — Lokomotiw Moskwa, Spartak Moskwa i PFC CSKA Moskwa. Wszystkie trzy zostaną usunięte.

Ciekawą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w tym stwierdzeniu, jest to, że nie ujawnia ono losów poszczególnych rosyjskich graczy w grze. Kluby i drużyny zostaną usunięte, ale rozumie się, że gracze pozostaną.

Reakcje społeczności na wiadomości obejmują całą gamę, od wspierających, przez zainteresowane, po absolutnie gotowane.

Niektórzy pytali, czy EA może zrobić więcej, aby wesprzeć Ukrainę, poza tym, co ostatecznie jest ruchem zapewniającym ciągłość płynnego PR.

Niektórzy nie chcieli, aby każdy obywatel Rosji był smołowany tym samym pędzlem.

Inni wyrazili chęć posiadania kart FUT ukraińskiego menedżera piłkarskiego Andrija Szewczenki. Szewczenko grał w Dynamo Kijów, AC Milan, Chelsea i reprezentacji Ukrainy w latach 90. i 2000. W 2009 roku wrócił do Dynama Kijów, w 2012 przeszedł na emeryturę, aby rozpocząć karierę polityczną.

Jeszcze bardziej błagał EA, by nie usuwało Lwa Jaszyna, radzieckiego piłkarza powszechnie uważanego za jednego z najlepszych bramkarzy wszech czasów.

Poza memami i głupstwami, które zawsze towarzyszą takim postom, było też dużo złości, że EA w ogóle coś mówi. Poza zwykłymi wybuchami whataboutizmu i pytaniami o to, co osiąga taki ruch, szeroka atmosfera była poczuciem, że motywy EA były mniej niż prawdziwe.

Nie ma powodu, by sądzić, że nie są prawdziwy. Pokaz wsparcia w grze FIFA 22rozmiar, wartość i znaczenie dla EA jest znaczący. EA pokazało wcześniej, że jest skłonne wyciągnąć z gry zawartość opartą na poważnych wydarzeniach w świecie rzeczywistym. Niemniej jednak społeczność z pewnością podchodzi do ogłoszenia ze sceptycyzmem.

Dziś rano skontaktowaliśmy się z EA Australia, aby potwierdzić, czy gracze tacy jak Yashin pozostaną w grze, czy też wszyscy zmierzą się z toporem wraz z klubami. Zaktualizujemy ten artykuł, gdy dowiemy się więcej.

Źródło : https://www.kotaku.com.au/2022/03/the-internet-reacts-russian-removal-fifa-22/