Gracze FIFA 22 są niezadowoleni z arkadowego charakteru gry


FIFA 22 wprowadziła kilka nowych funkcji i ulepszeń, które według EA Sports uczyniły ją realistyczną. Nowa technologia HyperMotion, dostępna na konsolach nowej generacji, ma sprawić, że rozgrywka będzie bardziej realistyczna i dynamiczna.

Jednak tytuł nadal wydaje się niezwykle zręcznościowy, jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Doprowadziło to do tego, że gracze wykazali swoje niezadowolenie z tego problemu.

Gdy jeden użytkownik podzielił się swoją opinią na ten temat, inni dołączyli do kolejki, zgłaszając swoje problemy z silnikiem gry.

Ogólnie rzecz biorąc, gry FIFA są często oskarżane przez graczy o to, że są nierealistyczne. Chociaż każda gra wideo będzie miała swobodę artystyczną, wielu uważa, że ​​EA Sports może wykonać znacznie lepszą robotę.

Po raz kolejny pojawiło się to, gdy gracze zaczęli zwracać się do mediów społecznościowych, aby podkreślić swoje problemy. Biorąc pod uwagę, że problem został poruszony prawie siedem miesięcy po premierze gry, jest mało prawdopodobne, aby sytuacja uległa znacznej poprawie.


Gracze FIFA 22 omawiają zręcznościowy charakter rozgrywki

Główny post został napisany przez u/COK3Y5MURF, który opublikował klip z rozgrywki. Stwierdzili, że gra mniej przypomina piłkę nożną, a bardziej koszykówkę.

Chociaż gracz nie podał wyraźnie powodu, jest to prawdopodobnie spowodowane zręcznościowym charakterem gry. Wielu użytkowników narzekało na to, jak łatwo jest dryblować i utrzymać piłkę w grze.

Z wielu innych odpowiedzi jasno wynika, że ​​problem jest całkiem realny. Jeden z graczy dodał, że wideo podsumowuje FIFA 22, ponieważ łatwo jest usiąść i nic nie robić.

Ludzie są karani, jeśli gracze próbują grać agresywnie w ataku i obronie. Sprawia, że ​​cała rozgrywka ucierpi i jest nudna.

Inny gracz zasugerował, że tego typu rozgrywka jest możliwa, ponieważ w grze występują automatyczne bloki. Jeśli te zostaną usunięte, sytuacja może się radykalnie poprawić i może uniemożliwić taki styl gry.

Dla niektórych tego typu użytkownicy są najgorsi, ponieważ wykonują umiejętności bez ich potrzeby. Ktoś skomentował, że nie przeszkadza im stawianie czoła drużynom, które mają świetne karty piłkarzy i specjalne przedmioty. Zrezygnują jednak z meczów rywali, jeśli znajdą takich przeciwników.

Według niektórych, którzy dodali, że niektórzy użytkownicy lubią drażnić innych, winę ponosi również EA Sports. Dzięki twórcom prawie nie są karani, zachęcając ich do takich działań.

Jeden z graczy wyraził niezadowolenie z „elitarnych graczy” i nadmiernego polegania ludzi na umiejętnościach. Powiedzieli, że lepiej jest odtworzyć i grać w realistycznym stylu, co można lepiej wykonać w trybach sezonowych.

Jeden gracz był smutny z powodu tego, jak bardzo rozgrywka odeszła od rzeczywistości. Obwiniali brak koncentracji na wadze ruchów piłkarzy w grze.

Inny użytkownik obwinił oryginalny post za część problemu. Na filmie OP po prostu siedzi z obrońcami i ledwo próbuje wykonać atak, co zwiększa pasywny charakter gry.

Gracz skomentował, że istnieje tryb Volta, w którym powinni grać ci, którzy chcą robić więcej umiejętności. Ułatwi to wszystkim życie.

Chcieli również, aby EA Sports wprowadziło pewien drenaż wytrzymałości w FIFA 22, który zostanie wykorzystany, jeśli gracze będą wykonywać nadmierne dryblingi.


Do zakończenia rocznego cyklu gry FIFA 22 pozostało jeszcze trochę czasu, ale jest mało prawdopodobne, aby sytuacja się poprawiła. Pojawiły się spekulacje, że tegoroczny tytuł może być ostatnim pod marką FIFA.

Ciekawie będzie zobaczyć, czy twórcy zaimplementują znacznie bardziej realistyczny styl gry w swojej następnej grze.


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/this-game-resembles-basketball-football-fifa-22-players-unhappy-arcade-nature-game