Gracze FIFA 22 podzieleni na zmiany rang i nagród FUT Champions Finals


EA SPORTS wprowadziło kilka ogromnych zmian w sposobie, w jaki rankingi i nagrody FUT Champions działają w grze FIFA 22. Jednak zaledwie kilka miesięcy po premierze programiści ponownie dokonali przeglądu systemu, dzieląc bazę graczy.

W miarę jak Ultimate Team staje się coraz bardziej konkurencyjny, FUT Champions przekształciło się w najbardziej prestiżowy tryb w grze. FIFA 22 nie jest wyjątkiem, ponieważ Mistrzostwa FUT są domem dla najlepszych nagród, które gracze mogą zdobyć.

Po latach narzekań na bezlitosną naturę trybu, FIFA 22 wystartowała z zupełnie nowym systemem rang i nagród. Chodzi o to, że bardziej okazjonalni gracze mogą nadal zdobywać przyzwoite pakiety bez konieczności wygrywania ogromnej liczby gier.

Jednak pomimo stosunkowo pozytywnego przyjęcia tegorocznych Mistrzostw FUT, EA SPORTS drastycznie zmieniło strukturę nagród już kilka miesięcy po premierze. Zmiany podzieliły społeczność, wielu nie ma pewności, czy jest to pozytywny krok.

NepentheZ

Gracze FIFA 22 reagują na ogromne nowe zmiany.

W FIFA 22 EA zrezygnowało z systemu wygranych/przegranych z FIFA 21 na rzecz systemu punktowego. Gracze zdobywają cztery punkty za zwycięstwo i jeden punkt za przegraną, próbując wspinać się na coraz wyższe stopnie.

W momencie premiery było w sumie sześć rang, a zaledwie dwie wygrane wciąż odblokowują godne uwagi pakiety i wybory gracza. Obecnie jest ogólnie 10 rang, a nagrody za każdą z nich zostały zmodyfikowane.

Wydaje się, że niższe stopnie zostały nieco osłabione, a wzrost wartości stał się jeszcze bardziej narastający. Sprawdź nasze centrum Mistrzostw FUT, aby zobaczyć pełny opis nowych nagród.

Najbardziej prawdopodobnym powodem aktualizacji jest walka z taktyką „darmowych wygranych” stosowaną przez wielu graczy. W całej grze FIFA 22 ci, którzy osiągnęli stopień, z którego są zadowoleni, ładują się do gier i rezygnują, oddając zwycięstwo przeciwnikowi i wciąż zdobywając jeden punkt dla siebie.

Umieszczając każdą rangę bliżej siebie, EA ma wyraźną nadzieję, że gracze będą zainspirowani do dalszego wygrywania, a nie celowego przegrywania.

Właśnie zakwalifikowałem się do przyszłotygodniowego WL i wygląda na to, że pojawił się nowy system rankingowy z 10 stopniami od FIFA

Jednak zmiany okazały się podziałami wśród społeczności. Streamer FIFA Bateson87 powiedział, że nowy system „przynosi korzyści tylko profesjonalnym graczom. Wszyscy inni przegrywają.

Przeciętni fani obawiają się również, że utrudni to ich postępy w Ultimate Team, ponieważ muszą szlifować wyższe stopnie, aby zdobyć cenne nagrody. „Więc kiedyś otrzymywałem 3 graczy za 12 zwycięstw, a teraz potrzebuję 18? Liga Weekendowa była tym razem całkiem chłodna… teraz ponownie zamienili ją w absolutną festyn potu” – powiedział jeden z niezadowolonych graczy.

Inni nawet oskarżyli EA o to, że bardziej zaspokaja potrzeby wysoko wykwalifikowanych użytkowników, pomimo obietnic, że FIFA 22 będzie bardziej inkluzywnym doświadczeniem. „To po prostu EA jest EA, dają więcej wysoko wykwalifikowanym graczom, a ludzie, którzy nie są tak dobrzy, otrzymują mniej, to naprawdę typowe”.

Nastrój nie był jednak zły. Niektórzy uważali, że ten nowy system zapewnia bardziej zrównoważoną rozgrywkę, dając graczom więcej pracy, a jednocześnie nagradzając ich za ich wysiłki. Ekspert FIFA, NepentheZ, wyjaśnił również, że nowa struktura sprawi, że Mistrzostwa FUT będą mniej „swobodne”, co EA wyraźnie zamierza to będzie elitarny tryb Ultimate Team.

Aby zobaczyć zmiany w akcji, będziemy musieli poczekać do pierwszego weekendu finałów Mistrzostw FUT. Przynajmniej na razie fani wydają się być podzieleni w kwestii tego, czy jest to wygrana dla społeczności i czy położy to kres graczom opuszczającym mecze.

Źródło : https://www.dexerto.com/fifa/fifa-22-players-divided-over-fut-champions-finals-ranks-rewards-changes-1724675/