Gra wideo FIFA 22, PlayStation, Xbox, EA Sports, zmiana nazwy, dlaczego, najnowsze wiadomości


EA Sports rozważa zmianę nazwy swojej kultowej serii gier piłkarskich FIFA, jak ujawniła firma.

Najnowsza edycja, FIFA 22, została wydana w zeszłym tygodniu i może pochwalić się już ponad 9 milionami graczy, rozegrano już 460 milionów meczów i stworzono 7,6 miliona składów Ultimate Team.

Jednak pomimo przytłaczającego sukcesu, dyrektor generalny EA Sports, Cam Weber, ogłosił, że firma bada pomysł zmiany nazwy serii FIFA, ponieważ „przegląda swoje ustalenia dotyczące praw do nazwy” z organem zarządzającym piłką nożną.

Gdyby EA Sports dołączyło do podziału, byłoby to bardzo szkodliwe finansowo dla FIFA, ponieważ byłby to największy kontrakt handlowy o wartości ponad 140 milionów dolarów rocznie.

Oświadczenie mówiło: „Przez lata budowania naszej globalnej franczyzy wiemy również, że autentyczność jest niezbędna dla doświadczenia.

Oglądaj co tydzień najlepszych piłkarzy świata dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje NA ŻYWO z LaLiga, Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, EFL i SPFL. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny >

Czy EA zmieni nazwę FIFA?Źródło: Dostarczono

„Dlatego skupiamy tak dużo energii na zbiorowej sile ponad 300 indywidualnych licencjonowanych partnerów, którzy dają nam dostęp do ponad 17 000 sportowców w ponad 700 zespołach, na 100 stadionach i w ponad 30 ligach na całym świecie.

„Nieustannie inwestujemy w partnerstwa i licencje, które mają największe znaczenie dla graczy, dlatego nasza gra jest jedynym miejscem, w którym możesz autentycznie grać w kultowej Lidze Mistrzów UEFA, Lidze Europejskiej UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundeslidze, i LaLiga Santander, między innymi.

„Szerokość naszych partnerstw i nasz ekosystem licencjonowanych treści pozwoli nam nadal zapewniać niezrównaną autentyczność w naszych meczach piłkarskich EA SPORTS, teraz i przez wiele lat.

„Patrząc w przyszłość, zastanawiamy się również nad pomysłem zmiany nazwy naszych globalnych meczów piłkarskich EA SPORTS. Oznacza to, że sprawdzamy naszą umowę dotyczącą praw do nazwy z FIFA, która jest odrębna od wszystkich innych naszych oficjalnych partnerstw i licencji w świecie piłki nożnej.

„Przyszłość futbolu jest bardzo duża i bardzo świetlana. Naszym priorytetem jest zapewnienie, że mamy wszelkie możliwości dalszego dostarczania najlepszych na świecie interaktywnych doświadczeń piłkarskich.

FIFA jest produkowana corocznie od 1993 roku przez EA dla użytkowników PlayStation, Xbox i innych urządzeń, ale teraz może podążać podobną linią do rywali Konami, który zmienił nazwę swojej serii Pro Evolution Soccer na eFootball.Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=92698D6FA9AE4EFFA84D6EFC36D8CFFB&url=https%3A%2F%2Fwww.foxsports.com.au%2Ffootball%2Ffifa%2Ffifa-22-video-game-playstation-xbox-ea-sports-name-change-why-latest-news%2Fnews-story%2F7b66f6a7b2d53e90cf03fa53f4107db1&c=11029401024119870191&mkt=fr-fr