GO, Rocket League i FIFA 22 – •


Hrvatski Telekom uruchomił regionalne zawody Telekom eSports Championship, w których oprócz graczy z Chorwacji wezmą udział także zawodnicy z Czarnogóry i Macedonii Północnej. Uczestnicy zmierzą się w trzech grach: Counter Strike: Global Offensive, Rocket League i FIFA22, a wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się od 26 sierpnia do 4 września za pośrednictwem linku: esports.telekom.com.

Rozgrywki kończą się 20 listopada, czyli w weekend finałów, kiedy finały Rocket League odbędą się 18 listopada, finały FIFA22 odbędą się 19 listopada, a finały Counter Strike: Global Offensive odbędą się 20 listopada.

Tegoroczna pula nagród wynosi 21 800,00 euro, a zwycięzcy będą mogli wygrać nagrody według następującego podziału: pierwsze cztery miejsca w grze Counter Strike: Global Offensive może wygrać łącznie 15 000,00 euro, w sumie przewidziane jest 4400,00 euro pierwsze cztery miejsca w grze Rocket League natomiast pierwsze cztery miejsca w grze FIFA22 pozwolą na wygranie łącznie 2200,00 euro.

Gry wideo są nieodzowną częścią życia młodych ludzi w Chorwacji, o czym świadczy fakt, że prawie wszyscy młodzi ludzie w Chorwacji w wieku od 12 do 25 lat (97 procent z nich) grają w gry wideo na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym telefon. Dane pochodzą z badania nawyków gier młodych ludzi, przeprowadzonego przez Hrvatski Telekom we współpracy z agencją badania rynku SmartUp, twierdzą oni z HT i dodają, że badanie sprawdziło również stosunek do dziewcząt w świecie gier, które są coraz bardziej narażone na wykluczenie, a także spowodowało, że 40 proc. uczestników czasami tak pochłonęło zabawę, że zapomina o jedzeniu lub piciu. Jest to część sytuacji, które często występują w świecie gier i właśnie dlatego Hrvatski Telekom chce zachęcić młodych ludzi do odpowiedzialnej gry, co ma wiele zalet.

Mistrzostwa Telekom eSports przeznaczone są dla entuzjastów eSportu i profesjonalistów, którzy chcą nawiązać kontakt z osobami o tych samych zainteresowaniach, poznać się i dobrze się bawić. Jednak konkurs nie będzie miał na celu wyłącznie rozrywki, jego celem jest także edukacja i promocja równości, walka z mową nienawiści i dbanie o siebie. Dlatego integralną częścią każdego streamu będą różne aktywności, które zachęcają do rozwijania nowych umiejętności, które mogą pomóc zawodnikom i widzom w przyszłości.

– Technologie rozwijają się w szybkim tempie, a odpowiedzialne zachowania młodych ludzi w cyfrowym świecie nabierają coraz większego znaczenia, aby jak najlepiej je wykorzystać. Dlatego Telekom eSports Championship oprócz tego, że jest topowym show i spotykaniem ludzi o podobnych zainteresowaniach, chce pokazać, że eSport to nie tylko gra, ale umożliwia walkę ze stereotypami, rozwija myślenie strategiczne i promuje ważne wartości do młodych ludzi. Po niezwykle popularnej HT e-League i Ultimate Gamer ruszamy z nowym regionalnym konkursem, podczas którego uczestnicy z pewnością będą się dobrze bawić, ale też wiele się nauczą – wskazuje Branka Bajt, dyrektor Sektora Marek Hrvatski Telekom. na zewnątrz.Źródło : https://shepherdgazette.com/go-rocket-league-and-fifa-22/