FIFA 23 – Najpopularniejsza Premiera Serii!

FIFA 23 bije rekordy popularności

Według raportu rocznego wydawcy Electronic Arts, FIFA 23 osiągnęła większy sukces niż jej poprzednik, FIFA 22. Mimo braku konkretnych liczb, gra została uznana za najbardziej udaną premierę serii. FIFA 23 została uruchomiona 30 września 2021 roku, czyli sześć miesięcy po premierze FIFA 22, jednak osiągnęła lepsze wyniki sprzedaży w krótszym czasie.

W ciągu pierwszego tygodnia premiery, FIFA 23 przyciągnęła aż 10,3 miliona aktywnych graczy, co tylko potwierdza jej popularność. Electronic Arts wypowiadało się także w styczniu tego roku na temat „największej jak dotąd gry z serii FIFA”.

Co dalej z serią FIFA?

Nawet po zakończeniu współpracy z EA Sports, w przyszłości gracze będą mieli więcej gier z serii FIFA. Oświadczenia Prezesa Stowarzyszenia Gianniego Infantina sugerują, że fani mogą spodziewać się „najlepszych gier dla dziewcząt i chłopców”.

Jednak, w tym roku nie będzie nowej gry z serii FIFA. Electronic Arts trzyma się piłki nożnej i obecnie pracuje nad pierwszą grą dla nowo powstałej marki EA Sports FC. Kiedy dokładnie zostanie ona wydana, nie wiadomo.

Reasumując

FIFA 23 okazała się najbardziej udaną premierą serii. Electronic Arts pracuje nad nowymi grami związanych z piłką nożną, ale w tym roku nie będzie nowej gry z serii FIFA.

Źródło: Electronic Arts.