„FIFA 22” pojawi się w EA Play i Xbox Game Pass


Potwierdzono, że FIFA 22 pojawi się w EA Play i Xbox Game Pass Ultimate.

W tej chwili EA Play oferuje 10-godzinną wersję próbną gry FIFA 22ale zostanie to zastąpione pełną grą 23 czerwca.

Oznacza to teraz, że wszystkie tytuły EA Sports 2021: FIFA 22, Madden NFL 22, NHL 22 oraz F1 2021 – są dostępne w ramach abonamentu EA Play, który jest również dostępny dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate.

W zeszłym miesiącu EA zaczęło wprowadzać cross-play do FIFA 22 chociaż pierwsza faza testów „obejmuje tylko sezony online i mecze towarzyskie online w wersjach PlayStation 5, Xbox Series X|S i Stadia” gry.

Jeśli chodzi o to, dlaczego test nie będzie dostępny dla graczy PS4, Xbox One lub PC lub dlaczego nie będzie zawierał FIFA Ultimate Team, EA powiedziała: „Chociaż chcemy umożliwić naszym graczom grę z tyloma przyjaciółmi i innymi osobami, to możliwe, ograniczyliśmy test do tych dwóch trybów w celu zmniejszenia szansy na wprowadzenie nowych problemów do gry.”

Jednak EA powiedziało, że jest „pewne, że dane gry i opinie, które otrzymujemy z tych dwóch trybów, pomogą w określeniu, w jaki sposób cross-play może być dalej zaimplementowany w przyszłych tytułach”.

W innych wiadomościach zatrzasnął się raport Norweskiej Rady Konsumentów na temat skrzynek z łupami FIFA 22 pakiety do wywierania nacisku na graczy, aby robili zakupy w grze i wprowadzali w błąd co do ich szans na zdobycie określonych nagród.

Opublikowany w zeszłym miesiącu (31 maja) raport zawiera dochodzenie w sprawie „w jaki sposób przemysł gier wykorzystuje konsumentów za pomocą skrzynek z łupami” i wykorzystuje dwie gry – FIFA 22 oraz Rajd: Legendy Cienia – jako studia przypadków ucieleśniające branżowe „manipulacyjne” praktyki dotyczące skrzynek z łupami.

NCC twierdzi, że praktyka często obejmuje „celowanie w skrzynki z łupami i praktyki manipulacyjne na dzieciach” oraz używanie „warstw wirtualnych walut do maskowania lub zniekształcania rzeczywistych kosztów pieniężnych”.

Źródło : https://www.nme.com/news/gaming-news/fifa-22-is-coming-to-ea-play-and-xbox-game-pass-3248263