FIFA 22 i F1 2022 przewyższają zarobki EA | Xbox OneGigant EA nie miał ostatnio problemów z informowaniem o tym. Dziś rano Electronic Arts wspomniało o znaczeniu gier dla jednego gracza w swoim katalogu, a ostatnie kilka dni zostało naznaczone przez komunikację EA Sports na temat gry FIFA 23. Gry sportowe stanowią znaczną część portfolio i przychodów EA, o czym świadczy m.in. wyniki FIFA 22 i F1 2022 w ciągu ostatniego roku.

Dwie flagowe symulacje EA Sports osiągnęły lepsze wyniki w roku finansowym 2021-2022

FIFA 22 i F1 22 to bezsprzecznie wzorcowe symulacje sportowe w swoich dyscyplinach. Każdego roku nowe dzieła są z niecierpliwością wyczekiwane przez fanów piłki nożnej i F1, a w tym roku wyniki liczbowe są szczególnie dobre dla EA dzięki tym dwóm licencjom. Andrew Wilson, dyrektor generalny EA, stwierdza to w najnowszym raporcie finansowym marki.

„EA osiągnęło dobre wyniki w pierwszym kwartale, a nasza rosnąca sieć graczy jest głęboko zaangażowana w nowe gry i usługi na żywo. Nasze rosnące portfolio EA SPORTS i franczyzy dotyczące własności intelektualnej nadal napędzają odporność i długowieczność naszej działalności. Nasze zespoły skupiają się na tym, co robią najlepiej: tworzeniu niesamowitych doświadczeń, które inspirują nowe pokolenia do grania, oglądania, tworzenia, rywalizacji i łączenia się. »

Dyrektor finansowy amerykańskiej firmy, Chris Suh, również złożył oświadczenie, odnosząc się do sukcesu FIFA i udanego startu F1 22 w zeszłym miesiącu.

„Nasza franczyza FIFA i udane uruchomienie F1 pomogły przewyższyć nasze rezerwacje netto, zapewniając kolejny kwartał, który przekroczył oczekiwania. Patrząc w przyszłość, nasza koncentracja na realizacji i zdyscyplinowanych inwestycjach w nasze bogate portfolio gier i usług na żywo będzie napędzać nasz długoterminowy wzrost. »

Konkretnie, te lepsze wyniki franczyzy FIFA przekładają się na wzrost rezerwacji netto o 22% w ciągu ostatniego roku, czyli łącznie 7,478 miliardów dolarów. Sieć graczy EA ma obecnie prawie 600 milionów aktywnych kont pod koniec kwartału, a zaangażowanie w FIFA Ultimate Team wzrasta o 40%.

Liczby te świadczą przede wszystkim o dobrej kondycji symulacji sportowych EA Sports i możemy być pewni, że amerykański gigant gier wideo będzie tam w nadchodzących latach, EA już zawiera partnerstwa dla EA Sports FC planowane na 2024, podczas gdy FIFA 23 nie jest jeszcze wydany.Źródło : https://gamingsym.in/fifa-22-and-f1-2022-drive-ea-earnings-outperformance-xbox-one/