FIFA 22: EA Sports rozważa zmianę nazwy gry


EA Sports rozważa zmianę nazwy swoich szalenie popularnych gier FIFA i dokonuje przeglądu umowy dotyczącej praw do nazwy z organem zarządzającym.

Od 1993 roku EA Sports produkuje roczną wersję piłkarskiej gry wideo wraz z wydaniami spin-off. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się serii gier wideo wszech czasów.

Wydali grę FIFA 22 1 października i już informują, że 9,1 miliona osób zagrało w nową edycję gry.

Ale w czwartkowym oświadczeniu zasugerowali, że rozważają rebranding serii.

Napisano: „Przez lata budowania naszej globalnej franczyzy wiemy również, że autentyczność jest niezbędna dla doświadczenia. Dlatego skupiamy tak dużo energii na zbiorowej sile ponad 300 indywidualnych licencjonowanych partnerów, którzy dają nam dostęp do ponad 17 000 sportowców w 700 + drużyny na 100 stadionach i ponad 30 ligach na całym świecie.

„Nieustannie inwestujemy w partnerstwa i licencje, które mają największe znaczenie dla graczy, dlatego nasza gra jest jedynym miejscem, w którym możesz autentycznie grać w kultowej Lidze Mistrzów UEFA, Lidze Europejskiej UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundeslidze, i LaLiga Santander, między innymi.

„Szerokość naszych partnerstw i nasz ekosystem licencjonowanych treści pozwoli nam nadal zapewniać niezrównaną autentyczność w naszych grach piłkarskich EA Sports, teraz i przez wiele nadchodzących lat.

Patrząc w przyszłość, badamy również pomysł zmiany nazwy naszych globalnych gier piłkarskich EA Sports. Oznacza to, że dokonujemy przeglądu naszej umowy dotyczącej praw do nazwy z FIFA, która jest odrębna od wszystkich innych naszych oficjalnych partnerstw i licencji w całym świecie piłki nożnej ”.

Posunięcie to następuje po japońskich twórcach gier Konami, którzy zmieniają nazwę swojej serii Pro Evolution Soccer na eFootball od najnowszej edycji gry.

Source : https://theathletic.com/news/ea-sports-considering-renaming-fifa-as-they-review-naming-rights-agreement/ToJ64WQVPCUM