FIFA 22 Dev EA w zamieszanej walce z posiadaczem praw o pieniądze


Cieszymy się, że jesteś na naszej stronie. Jeśli spodobał Ci się właśnie znaleziony post, uprzejmie podziel się nim ze znajomymi.

FIFA 22 Dev EA w zamieszanej walce z posiadaczem praw o pieniądze
Napastnik Tottenhamu, Son Heung-min, świętuje bramkę w grze FIFA 22.

Obraz: ONI

W zeszłym tygodniu EA zasugerowało, że może być zmiany nazw są bardzo popularne FIFA seria. Teraz wiemy dlaczego. Według nowego raportu z New York Times, TMiędzynarodowa Federacja Piłki Nożnej prosi wydawcę sportowego o zapłatę w przyszłości 1 miliarda dolarów za wyłączne prawa do marki FIFA.

„FIFA szuka więcej niżn dwukrotność tego, co obecnie otrzymuje od EA Sports, według tych, którzy znają się na rozmowach, liczba ta zwiększyłaby wypłatę serii do ponad 1 miliarda dolarów za każdy czteroletni cykl Mistrzostw Świata” pisze New York Times.

Jednak pieniądze to nie jedyny problem. Obie strony najwyraźniej nie zgadzają się również co do tego, co powinno znaleźć się w nowej umowie na wyłączność. FIFA chce zachować większą kontrolę nad marką, aby mogła zawierać umowy z innymi firmami, takimi jak Epic Games, podczas gdy EA chce „zbadać inne przedsięwzięcia w ramach swojego ekosystemu gier wideo FIFA, w tym najciekawsze momenty z prawdziwych gier, turnieje gier wideo na arenie i produkty cyfrowe, takie jak NFT”. Boże pomóż nam.

ten FIFA Obecna umowa serii z międzynarodowym organem zarządzającym piłką nożną wygasa w przyszłym roku. To było niesamowicie dochodowe dla EA, co New York Times Szacunki zarobiły około 20 miliardów dolarów w całym okresie istnienia serii i 1,2 miliarda dolarów tylko w zeszłym roku dzięki opartemu na lootboksowi trybie Ultimate Team FIFA.

Samo EA znalazło się pod ostrzałem za włączenie mechanizmów płatnych zakładów do swoich gier, w tym niedawno wydany FIFA 22. Chris Bruzzo, Chief Experience Officer w EA, próbował bronić praktyki, która została skrytykowana przez brytyjskich regulatorów i innych, w niedawny wywiad z Eurogamer. Te obrony, które były co najmniej nieprzekonujące, wahały się od chęci zapewnienia graczom większego wyboru do faktu, że zawodowy futbol sam w sobie jest również wyzyskownym skarbcem.

FIFA też nie jest do końca czysta. Kilku urzędników zostało aresztowanych i oskarżonych o różne formy korupcji w 2015 roku, podczas gdy proces wyboru kraju gospodarza Mistrzostw Świata nadal jest pełen zarzutów o przekupstwo.

Chociaż EA mogło drażnić się w zeszłym tygodniu, aby cofnąć licencję FIFA, aby uzyskać przewagę w trwających negocjacjach, były dyrektor generalny EA, Peter Moore, zgłosił możliwość Czasy, niewykluczone też, że wydawca po prostu nie widzi sensu dalszego płacenia za to, biorąc pod uwagę dominację i popularność lig krajowych oraz Ligi Mistrzów UEFA.

Jeśli EA nie przedłuży umowy na wyłączność z FIFA, może to doprowadzić do renesansu nowych oryginalnych gier piłkarskich. A przynajmniej proliferacja więcej odpadów NFT.

.

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są osobistymi opiniami autora. Fakty i opinie pojawiające się w artykule nie odzwierciedlają poglądów Algulf.net i Algulf.net nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.Source : https://algulf.net/2021/10/13/fifa-22-dev-ea-in-messy-battle-with-rights-holder-over-money/