FIFA 22 była ostatnia: EA Sports zerwało z firmą piłkarską, ale ma asa w rękawie


Legendy futbolu to gwiazdy tej gry (zdjęcie: EA Sports)

EA Sports FIFA dobiegła końcawięc to saga piłkarskich gier wideo między tymi dwiema firmami się skończyło i wydaje się, że nie ma odwrotu. Jednak fani nie pozostaną z pustymi rękami, ponieważ EA Sports opracuje własną grę piłkarską.

W ten sposób, FIFA 22 stanie się ostatnią jak wiadomo od kilku lat. Jak wspomniano, nowa gra wideo z serii gier byłaby EA Sports Football Club lub po prostu EA Sports FC.

Przez kilka miesięcy oczekiwano, że EA i FIFA przedłużą umowę licencyjną, aby kontynuować futbolową sagę, ale do tego nie doszło. Choć nie zostało to potwierdzone przez strony, wszystko wskazuje na to, że umowa nigdy nie zostanie zrealizowana.

Oczywiście, ponieważ nie ma między nimi oficjalnej umowy, EA Sports nie może już używać nazwy FIFA, nawet jeśli Nie jest przeszkodą w dalszym rozwoju.. Dziennikarz Fl Jeff Grub, powiedział, że powiedział, że następna odsłona najprawdopodobniej zostanie nazwana EA Sports Football Club.

Obraz gry FIFA 22 (zdjęcie: as.com)
Obraz gry FIFA 22 (zdjęcie: as.com)

Jak donosi komunikator, zwiastun nowej odsłony ukaże się w marcu, gdzie oficjalnie poznana zostanie również nowa nazwa serii piłkarskich gier wideo.

Jednak wydaje się, że EA przełożyło prezentację EA Sports Football Club. Podobno w związku z początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę i jej skutkami na świecie.

Okazało się również, że część przerwy między tymi dwiema firmami wynikała z faktu, że FIFA prosiła EA Sports o miliard dolarów (co cztery lata) o licencję Marki. Deweloper wyraźnie odmówił, ponieważ byłoby to dwukrotnie większe niż początkowo uzgodniono.

Wydarzenia FIFA 22 (zdjęcie: EA Sports)
Wydarzenia FIFA 22 (zdjęcie: EA Sports)

Pomimo tego, zwykli gracze nie mają się czym martwić, ponieważ EA podpisało kontrakty z każdą ligą i piłkarzem lub klubemwięc utrata licencji wpłynie praktycznie tylko na nazwę gry wideo, ponieważ zawartość będzie dokładnie taka, jakiej wszyscy się spodziewają.

Na przykład w październiku ubiegłego roku potwierdzili przedłużenie umowy z FIF Proktóra obejmuje 40 lig i tysiące graczy z całego świata, co oznacza, że ​​największą stratą dla studia byłaby nazwa, którą utrzymuje od początku swojego istnienia.

Jest to odnosząca największe sukcesy seria sportowa w świecie graczy i, jak wykazano przy innych okazjach, w przypadku wszelkiego rodzaju tytułów, zmiana nazwy nie stanowiłaby większego problemu ani dla firmy, ani dla graczy.

Obraz referencyjny EA Sports FIFA 19 (zdjęcie: plik/EA Sports)
Obraz referencyjny EA Sports FIFA 19 (zdjęcie: plik/EA Sports)

Z drugiej strony wydaje się, że FIFA nie będzie siedziała bezczynnie, bo uda jej się stworzyć własną grę wideo i nie ponieść strat. Opcje, przynajmniej na razie, są ograniczone, z ePiłka nożna które sprawiły, że fani śmiali się i płakali podobnie, jak i enigmatyczni UFLktóry został ogłoszony w gamescom ostatni sierpień.

Dla niektórych nie jest to nic nowego, bo od zeszłego roku, kiedy wypuszczono FIFA 22, przewidywano możliwość zmiany klasycznej nazwy FIFA na kolejną odsłonę.. Ostatni kontrakt dobiegł końca wraz z Mistrzostwami Świata w Katarze 2022.

Electronic Arts od dawna wspomina o możliwości przekształcenia gry wideo w platformę, myśląc o przyszłości franczyzy z regularne aktualizacje i treści tematyczne jak ten już widziany w trybach takich jak FUT. Więcej niż jedna klasyczna saga gier wideo została dostosowana do tej najnowszej generacji z różnymi modelami monetyzacji opartymi na przepustkach sezonowych, bardziej wyszukanymi kosmetykami i różnymi ofertami przeznaczonymi dla różnych typów konsumentów.

CZYTAJ DALEJ

Ostrzeżenie: Memy mogą zawierać złośliwe oprogramowanie i przejąć kontrolę nad urządzeniem

Taylor Hawkins: muzyka, z którą wolą go zapamiętać na platformach streamingowych

Oszustwo: Oferują darmowe kryptowaluty i kradną prawie milion dolarów w funduszach

Źródło : https://d1softballnews.com/fifa-22-was-the-last-ea-sports-broke-up-with-the-football-company-but-it-has-an-ace-up-its-sleeve/