FIFA 22 – Analiza | Nie będąc kompletną rewolucją, nowa wersja FIFA zadowoli niejednego | recenzja, ea | sztuka elektroniczna | TECHNOLOGIA


Co roku w październiku gracze otrzymują nową odsłonę popularnej sagi FIFA. Ten rok 2021 nie był inny i od 1 października gra jest dostępna na konsolach i komputerach PC FIFA 22. Ale czy FIFA wciąż oferuje wystarczająco dużo wiadomości, aby pozycjonować się jako król wirtualnej piłki nożnej? Powiemy Ci nasze doświadczenie.

WZROK: Międzynarodowy 2021 | Peru zabraknie reprezentantów w Dota 2 World Cup

Zanim zaczniemy, pamiętajmy o tym FIFA 22 Jest to edycja popularnej franczyzy, która będzie ważna do kolejnego roku. Podobnie jak w poprzednich wersjach, gra jest dostępna na konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC i Nintendo Switch (poprzez edycję Legacy).

Tutaj karta techniczna:

  • Płeć: Sporty
  • Konsole: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i PC
  • Gracze: 1-2
  • Ograniczenie wiekowe: Wszystkich grup wiekowych
  • Data wydania: 1 października 2021
  • Języki: japoński, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański (z dubbingiem), rosyjski, angielski
  • Pobierz rozmiar: Około 50 GB

1. Jakie są Twoje nowości w rozgrywce?

Przyzwyczajony do nowej gry co roku, nowości nie widać gołym okiem w nowej FIFA. Nie inaczej jest z FIFA 22. Niemniej jednak, zmiany wprowadzone w tegorocznej edycji symulatora piłki nożnej są pozytywne i pozostawiają przyjemne uczucie podczas gry.

Na przykład w skrócie mamy zmiany w sztucznej inteligencji maszyn, ulepszenia fizyki piłki, przeprojektowanie sposobu działania łuczników, nowy sprint do posiekania piłki i kilka taktyk ofensywnych. Te ulepszenia dodatkowo udoskonalają rozgrywkę już ustaloną i znaną społeczności.

Barcelona w FIFA 22. (Zrzut ekranu)

Jednym z najbardziej lubianych filarów było włączenie HyperMotion. Ta technika przechwytywania ruchu wykorzystywała czujniki 22 piłkarzy, aby rejestrować ich ruchy w czasie rzeczywistym, a następnie odtwarzać je w FIFA. To jedna z największych nowości FIFA 22, ponieważ w poprzednich grach motion capture stosowano na konkretnych graczach, a nie na obu drużynach, jak teraz.

Chociaż powinniśmy wspomnieć, że HyperMotion jest dostępny wyłącznie na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wersje PS4, Xbox One i PC nie zawierają go, więc jego rozgrywka pozostaje podobna do poprzednich edycji.

Messi, Mbappé i Neymar w FIFA 22. (Zrzut ekranu)
Messi, Mbappé i Neymar w FIFA 22. (Zrzut ekranu)

2. Zaktualizowane tryby gry

Jeśli w grze FIFA istnieje tryb, który pozycjonuje się jako jeden z najpopularniejszych i najważniejszych, jest to FIFA Ultimate Team (FUT). W nim gracze mogą tworzyć własną drużynę, dostosowywać ją, kupować nowych graczy i rywalizować z innymi rywalami. Dla FIFA 22 zmodyfikowano system nagród, który teraz nagradza największą liczbę zwycięstw a nie ze względu na rangę, jaką mamy w każdy weekend. W ten sposób użytkownik jest zachęcany do jeszcze większej gry.

Podobnie znajdziemy również więcej opcji dostosowywania stadionów. Możesz modyfikować trawnik, siedziska, flagi, banery, karty itp.

Z drugiej strony tryb, który również otrzymał istotne zmiany (i potrzebował ich kilka tytułów temu) to Tryb kariery. Dzięki temu kibice mogli wybrać drużynę z dowolnej ligi i zagrać z maszyną, aby dotrzeć do różnych turniejów krajowych i międzynarodowych.

Teraz grasz w trybie kariery jako menedżer możemy stworzyć własny zespół. Wybieramy Twoje imię i nazwisko, logo, pseudonim, którym będą się posługiwać komentatorzy oraz wybieramy klub do zastąpienia. To takie proste, ale jest to opcja, o którą Electronic Arts twierdziło od lat. Ponadto pojawiają się również opcje dostosowywania mundurów, tarczy i stadionu.

Jeśli chodzi o tryb kariery jako gracza, EA wprowadziło zmiany, aby odnowić doświadczenie. Na przykład ocena menedżera, system mierzący zaufanie, jakie DT ma do gracza. Jeśli zrealizujemy proponowane wyzwania, będziemy mieli więcej opcji na początek. W tym sensie, jeśli nam się nie uda, zostaniemy zwolnieni.

FIFA 22 wprowadza ocenę menedżera w trybie kariery dla graczy.  (Zrzut ekranu)
FIFA 22 wprowadza ocenę menedżera w trybie kariery dla graczy. (Zrzut ekranu)

Kolejną nowością jest to, że gdy osiągniemy cele, również otrzymamy punkty doświadczenia. Te z kolei służą poprawie określonych atrybutów w drzewo umiejętności. Jak pamiętasz, zanim cechy były przypisywane automatycznie.

3. Licencje w FIFA 22: Peru nie ma

FIFA 22 po raz kolejny zawiera licencje najważniejszych turniejów i lig w świecie piłki nożnej. Wśród nich mamy Liga Mistrzów UEFA, Conmebol Libertadores, angielska Premier League, LaLiga Hiszpanii, Bundesliga Niemiec, Serie A Włoch, Ligue 1 Francji, itd. Mamy jednak zespoły takie jak Juventus czy AS Roma, które nie mają licencji i będziemy musieli je zobaczyć pod nazwami Piomonte Calcio i Roma FC.

A peruwiańskie drużyny? Po raz pierwszy o tym wspomnieliśmy Peru nie pojawia się w sekcji selekcji, podobnie jak inne selekcje rangi Chile, Kolumbii czy Urugwaju (jest tylko Argentyna i Brazylia). O klubach znaleźliśmy Uniwersytet Sportu, Sporting Cristal, UTC, FBC Melgar i Sport Huancayo.

Rozpoznajesz to?  To Alejandro Hohberg ze Sporting Cristal w grze FIFA 22. (Zrzut ekranu)
Rozpoznajesz to? To Alejandro Hohberg ze Sporting Cristal w grze FIFA 22. (Zrzut ekranu)

4. Sekcja wizualna i techniczna

O grafice, EA zauważyło, że dodało ponad 4000 zupełnie nowych animacji, co można zobaczyć podczas meczów i dzięki technologii HyperMotion że wspomnieliśmy o liniach powyżej.

FIFA 22. (Zrzut ekranu)
FIFA 22. (Zrzut ekranu)

Choć prawdą jest, że świetne nowości w FIFA 22, podobnie jak w poprzednich tytułach sagi, nie wychodzą na stronę graficzną. W wersji na PlayStation 5 mamy udaną sekcję wizualną, ale czujemy się podobnie do tego, co widzieliśmy już w FIFA 21 na PS5.

Podkreślamy realizm w fotografii FIFA 22 kiedy wchodzimy, aby zobaczyć powtórkę, ponieważ pozwala nam to spokojnie zobaczyć dobrą pracę wykonaną w celu reprezentowania piłkarzy.

Marcos Riquelme w FIFA 22. (Zrzut ekranu)
Marcos Riquelme w FIFA 22. (Zrzut ekranu)

Wnioski dotyczące FIFA 22

Nie będąc całkowitą rewolucją, Nowa wersja FIFA wprowadza modyfikacje rozgrywki, które polubią zagorzali fani. Nie tylko to, ale w końcu są też ulepszenia trybu kariery dla DT i gracza. Ponadto technologia HyperMotion dodaje znacznej płynności do rozgrywki, ale jest unikalne dla konsol nowej generacji.

Ponadto, Jeden punkt, który im się nie podobał, to to, że nie będziemy już mogli grać z Peru ani z innymi drużynami z Ameryki Południowej, takimi jak Kolumbia, Chile czy Ekwador. Grafika jest akceptowalna, ale nie wyróżnia się.

DANY:

Fizyczna wersja gry FIFA 22 na PS4 jest na S/. 329,90; podczas gdy na PS5 jest to S / .389.90.

POLECANE WIDEO

Projekt Galaxy Watch 4

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Śledź nas na Twitterze…

Source : https://newswep.com/fifa-22-analysis-without-being-a-complete-revolution-the-new-version-of-fifa-will-please-more-than-one-review-ea-electronic-arts-technology/