EA wydaje siedmiodniowe zakazy dla ponad 30 tys. graczy FIFA 22, którzy wykorzystali „usterkę bez strat” Ultimate Team • Eurogamer.net


EA uderzyło ponad 30 000 graczy FIFA 22 tygodniowym zakazem wykorzystywania usterki w Ultimate Team.

Tak zwana usterka „bez strat” była aktywna w hardcorowym trybie rywalizacji FIFA Ultimate Team w zeszłym tygodniu.

Zasadniczo zapewniło to graczom łatwy i skuteczny sposób na osiągnięcie rekordu wygranych 20-0 przegranych w Mistrzostwach FUT.

Wszystko, co gracze musieli zrobić, to „dashboard” – nacisnąć przycisk PlayStation lub Xbox na kontrolerze – podczas meczu i poczekać na limit czasu. Gra nie przyniosłaby przegranej za to, co oznaczało, że gracze mogli zrezygnować z meczów, które czuli, że przegrają bez kary.

Jak można się było spodziewać, wiadomość o tej usterce „bez strat” rozeszła się i gracze masowo ją wykorzystali. Tak wielu graczy używało go, aby zdobyć ogromne nagrody, które pochodzą z rekordu 20-0 w Mistrzostwach FUT, że rynek transferowy Ultimate Team doznał krachu, ponieważ wartości kart spadły jeszcze bardziej.

Dziś rano EA poinformowało, że zidentyfikowało ponad 30 000 aktywnych kont, które „konsekwentnie” wykorzystywały ten problem, i zawiesiło je w grze FIFA 22 online na siedem dni. Uniemożliwia im to grę w finałach Mistrzostw FUT w tym tygodniu – czyli ultra hardkorowej Lidze Weekendowej.

Ta treść jest hostowana na zewnętrznej platformie, która wyświetli ją tylko wtedy, gdy zaakceptujesz pliki cookie do targetowania. Włącz obsługę plików cookie, aby wyświetlić.

W społeczności FIFA toczy się debata na temat tego, czy ta kara idzie wystarczająco daleko. Niektórzy powiedzieli, że to niewiele więcej niż „uderzenie w nadgarstek”, biorąc pod uwagę, że gracze mogą zatrzymać nagrody, które otrzymali za wykorzystanie usterki.

„Mnóstwo śmieciowych graczy otrzymało najlepsze nagrody, jakie kiedykolwiek otrzymają” – powiedział redditor Statcat2017. „Siedem dni to orzeszki ziemne, większość z nich tęskni za WL, do którego nawet by się nie zakwalifikowała”.

Inni narzekali na utratę monet FUT na rynku transferowym w wyniku awarii spowodowanej przez graczy, którzy wykorzystali usterkę.

„Ten zakaz jest uderzeniem w nadgarstek i nie robi wystarczająco dużo, aby zrekompensować wszystkim innym, którzy stracili monety w wyniku wypadku”, powiedział redditor GrizzlyAdam12.

EA wskazała na swoją Kartę Pozytywnej Gry, która mówi, że gracze powinni „utrzymać wszystko uczciwie”.

„Żadnego oszukiwania ani dawania sobie nieuczciwej przewagi” – czytamy w statucie.

„Graj w gry tak, jak powinny. To proste, nikt nie chce grać z oszustem; po prostu tego nie rób”.

Karta następnie wyraźnie stwierdza, że ​​gracze nie powinni „używać exploitów, kodów, nieudokumentowanych funkcji, błędów projektowych, błędów lub problemów, aby zdobyć przewagę nad innymi”.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=805212A70CD4436B847D55A4221D6389&url=https%3A%2F%2Fwww.eurogamer.net%2Farticles%2F2021-10-20-ea-issues-seven-day-bans-to-over-30k-fifa-22-players-who-exploited-an-ultimate-team-no-loss-glitch&c=5054565592943893851&mkt=fr-fr