EA usuwa reprezentację Rosji i kluby piłkarskie z gry wideo „FIFA 22”


(Reuters) – Electronic Arts Inc usuwa reprezentację Rosji i wszystkie rosyjskie kluby piłkarskie z popularnej gry wideo „FIFA 22”, ponieważ coraz więcej firm dystansuje się od kraju po inwazji na Ukrainę.

Firma poinformowała również, że usunie rosyjskie drużyny z „NHL 22”, tytułu gry opartego na National Hockey League.

Przeczytaj także: Wydarzenie Apple: nowy iPhone SE 2022, iPad do premiery w tym dniu

Ruch EA ma miejsce kilka dni po tym, jak FIFA zawiesiła rosyjskie reprezentacje i kluby w międzynarodowej piłce nożnej, a NHL powiedział, że nie będzie już brać pod uwagę tego kraju podczas szukania lokalizacji przyszłych rozgrywek NHL.

Liga północnoamerykańska ma w swoich szeregach wielu znanych rosyjskich graczy, w tym gwiazdy Tampa Bay Lightning Nikita Kucherov i Andrei Vasilevskiy oraz weteran skrzydłowy Washington Capitals Alexander Ovechkin.

Od Apple po Nike, dziesiątki firm zerwały powiązania z Rosją, gdy kraje zachodnie nakładają sankcje, w tym wykluczają niektóre rosyjskie banki z globalnej sieci finansowej SWIFT.

Motorsport Games Inc osobno stwierdziło, że sankcje wobec Rosji mogą opóźnić wydanie przyszłych tytułów producenta gier wyścigowych.

Przeczytaj także: iPhone SE, OnePlus 10 Pro i więcej: 5 najlepszych smartfonów w Indiach w marcu 2022 r.

Akcje firmy Motorsport z siedzibą w Miami na Florydzie, znanej z gier „NASCAR” i „KartKraft”, spadły o prawie 13% w handlu popołudniowym.

Motorsport Games poinformowało, że znaczna część jej personelu zajmującego się tworzeniem gier znajduje się w Rosji, a sankcje mogą wpłynąć na jej zdolność do korzystania z rosyjskiego personelu do przyszłego tworzenia gier.

Firma nie odpowiedziała od razu na zapytanie Reutera dotyczące liczby pracowników pracujących poza Rosją.

Obejrzyj wideo: Recenzja Vivo V23 5G: dla miłośników selfie

„Przedłużające się zamieszki, nasilone działania wojskowe lub bardziej rozległe sankcje mające wpływ na region mogą mieć istotny negatywny wpływ na naszą działalność, wyniki operacyjne, sytuację finansową, płynność i perspektywy biznesowe” – powiedziała firma https://bit.ly/3sAS8K0 w zgłoszenie regulacyjne.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, wiadomości z ostatniej chwili i informacje o wyborach na żywo tutaj.Źródło : https://www.news18.com/news/tech/war-in-ukraine-ea-removes-russian-national-team-football-clubs-from-fifa-22-videogame-4829852.html